“Milan” piedzīvo bezierunu zaudējumu Eiropas līgā

06/11/2020 12:13
Jusufs Jazidži

Itālijas futbola grands “Milan” ceturtdien mājās piedzīvoja sagrāvi UEFA Eiropas līgas spēlē pret “Lille”, bet Glāzgovas “Celtic” – pret Prāgas “Sparta”.

“Milan” (Itālija) savā laukumā atzina lieliski sezonu sākušās Francijas vienības “Lille” pārākumu ar 0:3 (0:1).

Par mājinieku biedu kļuva “hat-trick” sagādājušais Turcijas futbolists Jusufs Jazidži, kurš 22.minūtē izcēlās no 11 metru atzīmes, bet vēl divus vārtus bez skatītājiem aizvadītajā spēlē pievienoja mača 55. un 58.minūtē.

Lilles komanda šosezon vēl nav zaudējusi ne Francijas čempionātā, ne Eiropas līgā.

“Aizvadījām lielisku spēli, guvām trīs vārtus un varējām gūt vairāk. Un nepiekāpāmies. Tas bija ļoti labs sniegums pret lielisku komandu,” sacīja “Lille” pussargs Renato Sančess.

“Sākām labi, pieļāvām kļūdas, kuras parasti nepieļaujam. Rezultāts varbūt ir skarbs. Tagad mums jāreaģē,” sacīja Milānai no Mančestras “United” izīrētais aizsargs Djogu Dalots.

“Es domāju, ka mēs varētu būt bīstamāki, bet pret tik ātru komandu, kad mēs nokļuvām zaudētājos ar 0:2, atspēlēties kļuva sarežģīti. Viņi mūs sodīja par katru kļūdu,” sacīja Milānas treneris Stefano Pioli pēc tam, kad viņa vadītās komandas 24 nezaudēto spēļu sērijai pienāca beigas.

“Zlatans Ibrahimovičs nebija apmierināts ne ar komandas, ne ar savu sniegumu,” viņš piebilda par komandas uzbrukuma līdera sajūtām.

Otrā grupas spēlē sagrāvi mājās piedzīvoja arī Latvijas čempioni “Riga” apturējusī Glāzgovas “Celtic”, kas piekāpās Prāgas “Sparta” ar 1:4 (0:2).

Arī šajā spēlē tika noformēts “hat-trick”, izceļoties Lukāšam Julišam. Viņš panāca 2:0 viesu labā 26. un 45.minūtē, kā arī atguva divu vārtu pārsvaru 77.minūtē.

65.minūtē rezultāta starpību samazināja Leidžs Grifits, bet galarezultātu 90.minūtē fiksēja Ladislavs Krejči.

Grupā pēc trim spēlēm tagad septiņi punkti ir “Lille”, seši – “AC Milan”, trīs – “Sparta” un viens – “Celtic”.

Harijs Keins guva savus 200.vārtus Totenhemas “Hotspur” labā, izbraukumā Bulgārijā ar 3:1 (2:0) uzvarot Razgradas “Ludogorets” un palīdzot komandai izvirzīties J grupas augšgalā. Seši punkti ir arī “Antwerpen” no Beļģijas un Lincas LASK no Austrijas, kamēr Bulgārijas komanda pagaidām ir bez punktiem.

Anglijas izlases kapteinis Keins tikai 13 minūtes pēc spēles laika sākuma atklāja rezultātu par labu Žuzē Mourinju komandai, ar galvu bumbu raidot vārtos pēc stūra sitiena izpildes savā 300.mačā klubā.

“Esmu sajūsmā un, iespējams, pirmajā puslaikā es būtu varējis gūt vēl pāris vārtus,” sacīja Keins. “Tas ir lielisks sasniegums, un, cerams, ka būs vēl dažas tādas jubilejas.”

“Esmu apmierināts ar savu sasniegumu,” Keins teica par savu jubilejas “golu”. “Laiks skrien ātri. Ir sajūta, ka vakar es guvu savus pirmos vārtus kluba labā. Ceru, ka turpināšu tāpat arī uz priekšu. Mani iepriecina arī trīs punkti. Tagad mēs esam labā pozīcijā turnīra tabulā.”

Mazākumā savā laukumā Lisabonas “Benfica” atspēlējās pret otru Glāzgovas komandu “Rangers” – 3:3 (1:2).

Jau otrajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, kad Konors Goldsons raidīja bumbu savos vārtos, taču pēc tam melnā strīpa pienāca Lisabonas komandai.

19.minūtē sarkano kartīti par pēdējās cerības sodu nopelnīja “Benfica” aizsargs Nikolass Otamendi, bet piecas minūtes vēlāk bumbu savos vārtos raidīja Djogu Gonsalvešs.

Turklāt viesi iesita divus vārtus arī paši – jau 25.minūtē precīzs bija Glens Kamara, bet 3:1 51.minūtē panāca Alfredo Moreloss.

“Bencifa” atspēlējās, vārtus 77.minūtē gūstot Rafam Silvam un kompensācijas laika pirmajā minūtē – Darvinam Ribeiro.

Abām komandām tagad ir pa septiņiem punktiem, trīs nopelnījis Poznaņas “Lech”, bet bešā pagaidām ir Lježas “Standart” no Beļģijas.

Viljarealā “Villarreal” I grupas mačs ar Telavivas “Maccabi” ceturtdien tika aizkavēts par vairāk nekā stundu spēcīga lietus dēļ, taču vēlāk tas Izraēlas komandu neglāba no sagrāves. Mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 (1:0).

Divus pirmos vārtus mājiniekiem guva kolumbietis Karloss Baksa.

“Villarreal” ir savas grupas augšgalā ar deviņiem punktiem, ar sešiem punktiem paliekot Telavivas klubam, trīs – “Sivasspor”, kas iepriekš ar 2:0 (1:0) savā laukumā pārspēja Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas, kam pagaidām punktu nav.

Londonas “Arsenal” panākumā mājās pār “Molde” no Norvēģijas ar 4:1 (1:1) pusi darba paveica viesi, pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē raidot bumbu savos vārtos Kristoferam Haugenam un izlīdzinot rezultātu, bet 62.minūtē mājiniekus vadībā izvirzot Šerifam Sinjanam.

B grupā “Arsenal” ir deviņi, “Molde” seši, Vīnes “Rapid” trīs, punkti, bet Īrijas “Dundalk” ir bez punktiem.

Pārliecinošas uzvaras savā laukumā svinēja “Hoffenheim”, kas pieveica LIberecas “Slovan” no Čehijas ar 5:0 (2:0), Bernes “Young Boys”, apspēlējot Sofijas CSKA ar 3:0 (3:0), “AS Roma”, kas sagrāva Klužas-Napokas CFR no Rumānijas ar 5:0 (3:0) un Saloniku PAOK, kas pieveica Eindhovenas PSV ar 4:1 (0:1).

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlases spēlētājs Andrejs Cigaņiks laukumā pavadīja visas 90 minūtes, taču viņa pārstāvētā Ukrainas komanda Luhanskas “Zorja” G grupas trešajā mačā mājās ar 1:4 (0:2) piekāpās Atēnu AEK.

Citā šīs grupas spēlē Lesteras “City” mājās ar 4:0 (1:0) uzvarēja “Braga”.

Ar deviņiem punktiem pirmo vietu G grupā ieņem “City”, “Braga” ir par trim mazāk, kamēr “Zorja” aizvien ir bešā.

Fināls šogad 26.maijā tiks aizvadīts Gdaņskā, kur titulmačam bija jānotiek jau pagājušajā sezonā, bet Covid-19 izplatības dēļ tika pārcelts uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā – Budapeštā.

Pērn finālā “Sevilla” no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas “Inter”.