“Milan” un “Roma” duelī divi neieskaitīti vārti un dramatiska milāniešu uzvara (VIDEO)

01/09/2018 08:57

Vienīgajā Itālijas Serie A mačā piektdien “AC Milan” savā laukumā jau mača kompensācijas laikā ar rezultātu 2:1 izrāva uzvaru pār “AS Roma” vienību, gūstot pirmo panākumu šosezon.

Milānieši jauno Itālijas čempionāta sezonu atklāja ar zaudējumu viesos pret “Napoli” (2:3), kaut arī vēl mača otrā puslaika ievadā ciemiņi bija izvirzījušies vadībā ar 2:0. Tikmēr “Roma” turnīra ievadā ar 1:0 izbraukumā tika galā ar “Torino”, kam sekoja rezultatīvs neizšķirts savā laukumā pret “Atalanta” – 3:3.

Piektdienas duelī ievērojams pārsvars bumbas kontrolē piederēja mājiniekiem “Milan” futbolistiem (59% pret 41%), taču pirmajā puslaikā kā viena, tā otra komanda ar sevišķi bīstamiem momentiem pie pretinieku vārtiem izcēlās reti. Tomēr neilgi pirms pārtraukuma mājiniekiem izdevās atklāt rezultātu, kad 40. minūtē “Roma” aizsardzība bija “piemirsusi” par Franku Kesjē, kurš pēc partnera piespēles viegli raidīja bumbu tīklā.

Izlīdzinājumu viesi panāca 59. minūtē, pēc neliela haosa soda laukumā bumbai nonākot pa sitienam Federiko Fazio, kurš ar skaistu sitienu uzreiz no gaisa to raidīja “Milan” cietoksnī. Mača turpinājumā bija vērojami gana dramatiski notikumi. Vispirms 62. minūtē vārtus ātrajā pretuzbrukumā šķietami guva Gonzalo Igvains, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās mača arbitrs uzskatīja, ka argentīnietis piespēles saņemšanas brīdī atradies aizmugures stāvoklī, tādējādi vārti netika ieskaitīti.

VAR tika likta lietā arī spēles 81. minūtē, kad pēc stūra sitiena spēlētāju burzmā soda laukumā pie bumbas tika un no tuvas distances to vārtos raidīja “Roma” pussargs Stīvens Nzonzi. Video atkārtojumā gan bija redzams, ka francūzis bumba uztvēra ar roku palīdzību. To pamanīja arī mača arbitrs Marko Guida, neieskaitot viesu komandas spēlētāja vārtu guvumu.

Spēle strauji tuvojās noslēgumam, tomēr pēdējā, piektajā pieliktā laika minūtē Igvains ar acīgu piespēli soda laukumā atrada Patriku Kutrone, kurš viegli pārspēja “Roma” vārtsargu un nodrošināja mājiniekiem uzvaru ar rezultātu 2:1.