“Milan” viesos sagrauj “Juventus”, “Real” no zaudējuma izglābjas vien kompensācijas laika izskaņā

09/05/2021 23:55

Itālija

Centrālajā “A sērijas” mačā iepriekšējo deviņu gadu čempione Turīnas “Juventus”, kas šosezon priekšlaicīgi zaudējusi izredzes vēlreiz triumfēt Itālijas čempionātā, mājās ar 0:3 atzina “AC Milan” pārākumu.

Pirmie vārti tika gūti vien pirmā puslaika kompensācijas laikā pēc Brahima Diaza sitiena. Spēles turpinājumā visiem bija izredzes dubultot rezultātu uz tablo, taču Franks Kesī nespēja realizēt 11 metru soda sitienu. Otros “AC Milan” vārtus mača 78.minūtē guva uz maiņu nākušais Ante Rebičs, bet punktu spēlei 82.minūtē pielika Fikajo Tomori.

Pēc šīs spēles Andrea Pirlo vadītā komanda ar 69 punktiem turnīra tabulā nolaidusies uz piekto vietu un atrodas ārpus Čempionu līgas zonas.

Citviet “AS Roma” mājās ar 5:0 sagrāva “Crotone”, visus vārtus gūstot otrajā spēles puslaikā. Romas komandas labā vienus vārtus guva Henrihs Mihtarjans, bet divi precīzi raidījumi Borja Majorala un Lorenzo Pelegrini kontā.

“Atalanta” viesos ar 5:2 pārspēja “Parma” komandu, četrus no pieciem vārtiem gūstot spēles pēdējās 45 minūtēs, bet “Verona” spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Torino”.  Citviet “Genoa” mājās ar 1:2 atzina “Sassuolo” pārākumu, goda vārtus gūstot vien mača 85.minūtē, bet “Cagliari” ar 3:1 svinēja uzvaru pār “Benevento”.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta centrālajā mačā Madrides “Real” mājās vien spēles pašā izskaņā izglābās no zaudējuma pret “Sevilla” komandu un turpina cīņu par čempionu titulu. “Real” vārtus guva jau spēles 12.minūtē pēc Karima Benzema sitiena, taču gols netika ieskaitīts, jo tiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Rezultātu 22.minūtē atklāja “Sevilla” pussargs Fernando, spēles pirmajam nogrieznim noslēdzoties ar minimālu viesu pārsvaru.

Mača otrā puslaika 67.minūtē rezultātu izlīdzināja Marko Asensio, bet jau 11 minūtes vēlāk “Sevilla” atkal vadībā izvirzīja Ivans Rakitičs. Spēles turpinājumā minimāls viesu pārsvars saglabājās līdz pat spēles kompensācijas laika cetrutajai minūtei, kad no zaudējuma “Real” glāba kluba dārgākais uzberucējs Edens Azārs.

Citā šīs dienas mačā Seltas “Vigo” ar 4:2 viesos pārspēja “Villareal” vienību, divus vārtus gūstot Santi Minam un pa vienai reizei izceļoties Braisam Mendezam un Augusto Solari. “Valencia” ar 3:0 mājās pārliecinoši uzvarēja “Valladolid” vienību, divreiz bumbu pretinieku vārtos raidot Maksimiliano Gomezam, bet “Eibar” izbraukumā ar minimālu rezultātu 1:0 svinēja uzvaru pār “Getafe”.

Francija

Francijas futbola čempionātā Parīzes “Saint-Germain” spēlēja neizšķirti ar “Rennes” komandu, uzvaru izlaižot vien spēles beigu nogrieznī. Rezultātu atklāja tieši parīzieši, kad pirmā puslaika kompensācijas laikā 11 metru soda sitienu realizēja PSG uzbrucējs Neimars. Mājinieki spēja atspēlēties vien 20 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām.

Līdz ar neizšķirtu šīvakara mačā PSG ieņem otro vietu turnīra tabulā, divas kārtas pirms sezonas beigām atpaliekot no līderes “Lille” par 3 punktiem.

Citviet “Monako” ar 1:0 viesos pārspēja “Reims” vienību, vienīgos vārtus 20.minūtē gūstot Eliotam Matazo, bet “Nimes” un “Angers” komandas svinēja pārliecinošas 3:0 uzvaras. “Nimes” viesos pārspēja “Metz”, vārtus gūstot Laminem Fombam, Renaudam Riportam un Zinedinam Ferhatam, bet “Angers” mājās tika galā ar “Dijon” vienību.

Anglija

Šodien Anglijas futbola premjerlīgā Mančestras “United” garantēja vietu labāko četriniekā pateicoties uzvarai pār Birmingemas “Aston Villa” ar rezultātu 3:1, kā arī Liverpūles “Everton” minimālam 1:0 panākumam pret Vesthemas “United”.

Mančestras “United” vārtus ielaida pirmie pēc Bertranda Traore sitiena, taču spēles turpinājumā spēja gūt trīs bezatbildes vārtus – sākumā mača 52.minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Bruno Fernandess, bet jau četras minūtes vēlāk vadībā komandu izvrizīja Meisons Grīnvuds. Savukārt punktu spēlei trīs minūtes pirms spēles beigu signāla pielika Edinsons Kavani.

“Everton”, savukārt, vārtus guva jau spēles 24.minūtē, bumbu pretinieku vārtos raidot Dominikam Kalvertam-Levinam. Mača turpinājumā vārti netika gūti un “Everton” svinēja uzvaru ar minimālu rezultātu.

Mančestras komanda sezonas beigās nenokritīs zemāk par ceturto vietu otru gadu pēc kārtas, ko tādu sasniedzot pirmo reizi kopš kluba leģendārā trenera Aleksa Fērgusona aiziešanas – 2011./2012.gada sezonā “United” ieņēma otro vietu, bet jau gadu vēlāk kļuva par premjerlīgas čempioniem.

Citos šīs premjerlīgas kārtas mačos Vulverhemptonas “Wanderers”  ar 2:1 pārspēja Braitonas un Havas “Albion”, bet Londonas “Arsenal” ar 3:1 uzvarēja Vestbromvičas “Albion”.

Vācija

Vācijas futbola bundeslīgā šodien tika aizvadīti trīs mači.  Dienas ievadmačā “Freiburg” ar viesos pārspēja “Koln” vienību un pēc aizvadītām 32 spēlēm ieņem 9.vietu turnīra tabulā. Mača rezultātu atklāja “Freiburg” uzbrucējs Nils Petersens, bet 2:0 panāca Ermedins Demirovičs. Mājinieki pēc Sebastiana Andersona sitiena spēja samazinat rezultāta starpību, taču turpinājumā sekoja divi viesu komandas bezatbildes vārti jau spēles kompensācijas laikā – 3:1 panāca Vincenzo Grifo, bet ceturtos vārtus guva Džonatans Šmids.

Citā mačā Frankfurtes “Eintracht” spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Mainz 05” 1:1 (0:1). Visi izvirzījās vadībā jau mača 11.minūtē pēc Karima Onisivo precīzā raidījuma, taču četras minūtes līdz spēles pamatlaika beigām no zaudējuma “Eintracht” glāba Ajdins Hrustičs. Citviet spēle starp Berlīnes “Hertha” un Bīlefeldes “Arminia” noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.