Milsa rezultativitāte sagādā ASV izlasei pirmo zaudējumu kopš 2006. gada

24/08/2019 09:59

ASV nacionālā basketbola izlase otrajā pārbaudes spēlē pret Austrāliju atzina sāncenšu pārākumu ar 94:98. Gandrīz trešdaļu no uzvarētāju punktiem iemeta Petijs Milss

ASV izlases pamatsastāvā izgāja Harisons Bārnss, Kriss Midltons, Donovans Mičels, Markuss Smārts un Mailss Tērners. Tikmēr Austrālijas izlases galvenais treneris, latviešu izcelsmes austrālietis Andrejs Lēmanis mača sākumā laukumā sūtīja Aronu Beinsu, Metjū Dellavedovu, Džo Inglsu, Džoku Lendeilu un Petiju Milsu

Spēles pirmajās desmit minūtēs pārsvars piederēja viesiem no ASV, kuri izvirzījās vadībā ar 26:23. Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās lauzt spēles gaitu un panākt sev labvēlīgu rezultātu, tomēr arī pēc 20 nospēlētājām minūtēm rezultāts bija par labu amerikāņiem – 49:48.

Otrajā puslaikā ASV izlasei bija pat 10 punktu pārsvars, taču austrālieši visu atspēlēja, mačam noslēdzoties ar 94:98.

Rezultatīvākais ASV rindās bija komandas kapteinis, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Bostonas “Celtics” spelētājs Kemba Vokers, kuram 22 punkti, vēl 20 punktus amerikāņu rindās iemeta Sakramento “Kings” basketbolists Harisons Bārnss. Tikmēr Austrālijas komandā uguņoja Sanantonio “Spurs” pārstāvis Petijs Milss, iemetot 30 punktus. Labu maču aizvadīja vēl viens mājinieku basketbolists, Goldensteitas “Warriors” spēlētājs Endrū Boguts, kuram 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Maču klātienē apmeklēja 52 079 skatītāji, kas ir Austrālijas basketbola rekords.

Jau ziņots, ka ceturtdien ASV basketbola izlase ar rezultātu 102:86 (22:20, 22:23, 32:18, 26:25) apspēlēja Austrāliju.

ASV izlase ir pieckārtēja planētas čempione, Pasaules kausa izcīņā triumfējot arī iepriekšējos divos finālturnīros. Kopš 2006.gada amerikāņi zaudējuši tikai vienā no 89 spēlēm, kad Pasaules kausa pusfinālā ASV komanda atzina Grieķijas izlases pārākumu.

Līdz Pasaules kausa sākumam Austrālijai pārbaudes spēles vairs nav paredzētas. Turpretim ASV vēl 26. augustā aizvadīs pēdējo pārbaudes cīņu pret Kanādu.

Šī gada Pasaules kausa izcīņa notiks Ķīnā no 31. augusta līdz 15. septembrim. ASV sacensību ietvaros grupu turnīrā spēkosies ar Turcijas, Čehijas un Japānas komandām, bet Austrālijai būs jāaizvada mači pret Senegālu, Kanādu un Lietuvu.