Milzis Tako Fols sadusmojas un bez lēciena uzsit pa groza augšējo konstrukciju (VIDEO)

Tako Fols, sportazinas.com
Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Bostonas “Celtics” spēlētājs ieguvis lielu uzmanību sava iespaidīgā auguma dēļ.

Fols ir 231 centimetru garš centra spēlētājs, ar kuru “Celtics” noslēdza minimālo līgumu. Basketbolistam nav garantēta vieta komandas sastāvā nākamajā NBA sezonā, taču viņam ir visas iespējas sevi pierādīt Vasaras līgā.

Fols vienā no Vasaras līgas spēlēm sadusmojās un uzsita pa groza augšējo konstrukciju, taču viņš to spēja izdarīt bez lēciena palīdzības. Zīmīgi, ka vasaras turnīrā 23 gadus vecais senegālietis auguma ziņā citiem spēlētājiem liek izskatīties kā maziem puišeļiem.

Šobrīd Vasaras līgas turnīrā Fols nospēlējis divus mačus, vidēji laukumā pavadot 11 minūtes. Viņš vidēji spēlē guvis deviņus punktus, sakrājis trīs atlēkušās bumbas, kā arī izpildījis vienu bloku. Fols metienus realizējis ar iespaidīgu 89% precizitāti.

Ja Fols šogad nonāks NBA, viņš kļūs par dalīti visu laiku garāko spēlētāju NBA vēsturē. Visu laiku garākie basketbolisti bijuši sudānietis Manute Bols (231 cm), kura dēls Bols Bols nākamsezon, visticamāk, debitēs NBA, kā arī rumānietis George Murešans (231 cm). Līdz ar to Fols var pievienoties “NBA garāko spēlētāju klubiņam”.

Savukārt līdz šim NBA bijuši divi basketbolisti ar augumu 229 centimetri – ķīnietis Jao Mins un amerikāņu izcelsmes vācu centrs Šons Bredlijs. Viņi dala otro vietu garāko spēlētāju rangā.

Fols basketbolu sāka spēlēt tikai 16 gadu vecumā un kopš 2015. gada viņš studēja Centrālfloridas Universitātē, kur spēlēja komandā “Knights”. Pēc studijām viņš nolēma izmēģināt laimi NBA draftā, kur gan viņš netika izvēlēts.

Basketbolista roku izplētums (“wingspan”) ir 254 centimetri, bet, izstiepjot rokas uz augšu, viņš sasniedz 292 centimetru augstumu. Zīmīgi, ka Fols ir visai atlētisks, ņemot vērā savus auguma parametrus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par