Minskas ”Dinamo” Eiropas līgā ”sasit” ”Zenit”, Maksimenko nespēlē

09/08/2018 23:13
Minskas

UEFA Eiropas līgas trešajā kvalifkācijas kārtā aizvadītas vairākas spēles, bet par ļoti negaidītu rezultātu parūpējusies mūsu kaimiņvalsts Baltkrievijas vicečempione Minskas ”Dinamo”, kas savā laukumā ar 4:0 sagrāva Sanktpēterburgas ”Zenit”, kas iepriekšējā sezonā Krievijā izcīnīja piekto vietu.

Jau pēc pirmā puslaika tablo vēstīja 3:0 Baltkrievijas komandas labā, taču otrajā puslaikā tika gūti vēl vieni vārti, šokējot bagāto krievu komandu. Ar diviem rezultatīviem sitieniem atzīmējās 24 gadus vecais serbu pussargs Uros Nikoličs.

Tikmēr pat pieteikumā Ļubļanas “Olimpija” rindās netika Latvijas izlases aizsargs Vitālijs Maksimenko, bet viņa pārstāvētā vienība ar 3:0 savā laukumā pieveica Somijas čempionvienību HJK. Ar diviem rezultatīviem sitieniem izcēlās 19 gadus vecais Ganas uzbrucējs Īzaks Abass.

Par vēl vienu sensāciju parūpējies iepriekšējās sezonas Slovākijas piektās vietas īpašniece “Trencin”, kas savā laukumā ar 4:0 sagrāva Nīderlandes čempionāta ceturto spēcīgāko vienību “Feyenoord”. Dueļa 63. minūtē tablo vēstīja graujošo četru vārtu pārsvaru, ”hat-trick” gūstot 23 gadus vecajam horvātu uzbrucējam Antonio Mančem.

FK ”Ventspils” otrās kārtās pāridarītāja ”Bordeaux” izbraukumā ar 3:1 pieveica Ukrainas komandu “Mariupol”. Lai gan pirmie jau septītajā minūtē izvirzijās ukraiņi, tomēr ”Bordeaux” guva trīs bezatbildes vārtus, 49. minūtē panākot spēles galarezultātu – 3:1. Ar diviem rezultatīviem sitieniem atzīmējās uzbrucējs Gātans Labordē.

Tikmēr cita Baltkrievijas komanda – Brestas ”Dinamo” izbraukumā cieta sakāvi pret Kipras vienību “Apollon”, zaudējot ar 0:4. Visus vārtus Kipras vienība guva otrajā puslaikā, divus vārtus gūstot 31 gadus vecajam Argentīnas uzbrucējam Emilio Zelajam.

Vācijas Bundeslīgas klubs ”Leipzig” savā laukumā ar 3:1 apspēlēja Rumānijas vienību “CS Universitatea Craiova”, vienīgos vārtus ielaižot jau kompensācijas laikā.

Tikmēr Itālijas pārstāve “Atalanta” pārliecinoši izbraukumā ar 4:1 apspēlēja Haifas “Hapoel”. Jau septītajā minūtē “Hapoel” izvirzījās vadībā, tomēr “Atalanta”, vārtus gūstot četriem dažādiem futbolistiem, spēja gūt drošu uzvaru.

Iepriekšējās sezonas Anglijas Premjerlīgas septītā labākā vienība “Burnley” Stambulās nespēja uzlauzt pretinieku vārtus, nospēlējot bezvārtu neizšķirtu ar Turcijas bronzas medaļnieci “Basaksehir”. “Riga FC” pāridarītāja Sofijas CSKA savā laukumā dueļa 15. minūtē guva vārtus pret Dānijas ceturto labāko komandu “FC Koebenhavn”, tomēr 41. minūtē nopelnīja sarkano kartīti, beigās duelī zaudējot ar 1:2.

Iepriekšējās sezonas Skotijas čempionāta trešā spēcīgākā vienība Glāzgovas ”Rangers”, ko vada leģendārais futbolists Stīvens Džerārds, savā laukumā ar 3:1 grūtā mačā apspēlēja Slovēnijas vicečempioni “Maribor”. Visbeidzot, mūsu kaimiņvalsts Lietuvas vienība Viļņas ”Žalgiris” izbraukumā tikai ar 0:1 piekāpās iepriekšējā sezonā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā iekļuvušajai ”Sevilla”. Vienīgos vārtus lietuvieši ielaida 34. minūtē, kad rezultatīvi sita Argentīnas izlases pussargs Evers Banega.