Minskas “Dinamo” joprojām cenšas aizsniegties līdz KHL algu grīdai

Minskas Dinamo, sportazinas.com
Minskas "Dinamo" | Foto: Minskas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Minskas “Dinamo” ģenerāldirektors Dmitrijs Baskovs sarunā ar vietējo televīzijas kanālu “Belarus-5” atklājis, ka komandas budžets gaidāmajai sezonai ir visai pieticīgs.

“Mums apstiprināja valsts finansēšanu noteiktā apmērā. Nevaru teikt, ka tas ir optimistisks skaitlis. Pagaidām tas ir vietējā čempionāta līmenī. Balstoties uz pieejamo finansējumu, kaut ko parakstam. Turpinām aktīvi strādāt un meklēt sponsorus. Tuvākajā laikā dažus piesaistīsim un tad sāksim parakstīt spēlētājus. Cenšamies aizsniegties līdz algu grīdai un, ceru, tas mums arī sanāks,” teica Baskovs.

Jau ziņots, ka gaidāmajā sezonā KHL klubu algu budžetiem jāiekļaujas noteiktajos rāmjos. Komandas algām nedrīkst tērēt vairāk nekā 900 miljonus rubļu (11,5 miljoni eiro), tajā pašā laikā hokejistu atalgojumam jāatvēl vismaz 270 miljonus rubļu jeb 3,4 miljonus eiro.

Hokeja datu bāzes “Eliteprospects” informācija liecina, ka Minskas kluba rīcībā ir 18 hokejisti – četri vārtsargi, pieci aizsargi un deviņi uzbrucēji. Pēc 2019./2020. gada sezonas komandu pameta vairāki līderi, tajā skaitā otrs rezultatīvākais hokejists un viens no Baltkrievijas labākajiem spēlētājiem Sergejs Kosticins, kurš iemeta 17 vārtus un atdeva 17 piespēles. Viņa un citu hokejistu aiziešanu Baskovs skaidroja ar finansiālām problēmām.

Aizvadītajā sezonā Kreiga Vudkrofta vadītā “Dinamo” sakrāja vien 39 punktus 62 mačos un finišēja pēdējā, 12. vietā Rietumu konferencē, par diviem punktiem atpaliekot no Rīgas “Dinamo”. Baltkrievijas komandai šī bija trešā pēc kārtas sezona bez “play-off”. Čempionāta laikā no sponsorēšanas atteicās viens no kluba galvenajiem atbalstītajiem “Belaruskali”.

Par spīti sliktiem rezultātiem, Minskas līdzjutēji turpināja atbalstīt komandu. Vidēji katru maču apmeklējuši 9 495 skatītāji, kas ir devītais lielākais rezultāts visā Eiropā. No KHL klubiem labāka apmeklētība bija tikai Sanktpēterburgas SKA – 13 016 (otrais rādītājs Eiropā). Salīdzinājumam, Rīgas “Dinamo” vidējā apmeklētība bija 6 669 cilvēki, kas ir 25. rezultāts Eiropā.

Jau ziņots, ka finansiālo iemeslu dēļ nākamo sezonu izlaidīs Vladivostokas “Admiral”. Savukārt vairākas komandas joprojām nav norēķinājušās ar saviem hokejistiem pilnā apmērā. Šo vienību vidū ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas “Spartak”, kā arī Maskavas apgabala “Vityaz”, kurai šajā starpsezonā pievienojies Kaspars Daugaviņš.

Jūnija pēdējās dienās vairāki anonīmie avoti vēstīja, ka Rīgas “Dinamo” saņēma finansējumu gaidāmajai sezonai, kas tika saglabāts 2019./2020. gada sezonas līmenī. Tomer komandas vadība šo informāciju joprojām nav apstiprinājusi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par