Minusa atkāpjas no Latvijas sieviešu izlases volejbolā galvenās treneres amata

12/02/2021 19:13

Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumu izraisītās sekas uz Latvijas sieviešu izlases volejbolā gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram maijā, Minusa ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) vienojusies par amata atstāšanu, piektdien ziņo LVF preses dienests.

Ar savu lēmumu trenere ir iepazīstinājusi LVF valdi, to pamatojot ar Covid-19 sekmēto krīzi, kuras radīto ierobežojumu un neskaidrības dēļ Latvijā Minusai nav iespējams sagatavot izlasi maija sacensībām. “Līdz decembrim bija skaidrība, ka varam sagatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas bija paredzēts janvārī. Jānis Grīnfelds ar savu pieredzi bija ar mieru palīdzēt, tāpat Arnis Reliņš no darba brīvajā laikā bija gatavs piedalīties treniņos. “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS) komandā esošās izlases kandidātes trenējās manā vadībā, “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) un “Jelgavas” spēlētājas trenējās savos klubos. Var teikt, ka katra izlases kandidāte trenējās savā “burbulī”, un varēja redzēt, kā spēlētāju sportiskā forma uzlabojas,” situāciju pirms krīzes apstākļu ieilgšanas ieskicē Minusa.

Trenere skaidro, ka ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ darbs apstājās. Varēja trenēties ārā, taču komandas spēli un taktiku modelēt nebija iespējams. “Kvalifikācijas turnīrs tika pārcelts uz maiju, bet sporta zāle, kurā trenējās RSU/MVS komanda, tika slēgta. Pēc tam, kad ārkārtējās situācijas termiņš tika pagarināts līdz 6.aprīlim un nebija skaidrs, vai tas netiks pagarināts arī turpmāk, kļuva skaidrs, ka manā rīcībā nav resursu, tai skaitā treneru, lai pienācīgi sagatavotu izlasi kvalifikācijas spēlēm, tāpēc izlēmu labāk paiet malā. Valdes sēdē arī izklāstīju savu redzējumu, ap kuru komandu šobrīd vajadzētu būvēt izlasi, ņemot vērā visu pašreizējo situāciju,” atkāpšanās iemeslus skaidro trenere.

Minusa piebilst, ka grib saglabāt izlasei iespējas sekmīgi cīnīties arī šajā situācijā, kā arī palīdzēt izlases darbā jaunajam galvenajam trenerim, ja viņa tiks aicināta komandā. Situācijā, kad apkārtējie apstākļi to atļaus, Minusa ir gatava vēlreiz kļūt par izlases galveno treneri, ja šāda iespēja tiks piedāvāta. LVF rīkos konkursu Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera amatam.

Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrs F grupā ar Latvijas, Slovēnijas, Čehijas un Bosnijas un Hercegovinas līdzdalību plānots divos sabraukumos maijā. Pirmajā no tiem paredzēts, ka komandas no 6. līdz 8.maijam spēlē Latvijā, otrajā vienības no 14. līdz 16.maijam tiekas Bosnijā un Hercegovinā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…