MLS pievienosies komanda no Sentluisas

Stadions, sportazinas.com
Foto: MLS

Augstākās futbola līgas () vadība otrdien apstiprinājusi, ka Sentluisas klubs būs čempionāta 28.vienība, tādējādi veicot jau kārtējo paplašināšanos.

MLS komisārs Dons Garbers šos jaunumus paziņoja kopā ar jaunā kluba īpašniekiem, starp kuriem ir arī Karolīna Kindla Betsa, Teiloru ģimene un Džims Kavano.

Bez Betsas klubs pieder arī sešām Teiloru ģimenes sievietēm, tādējādi tam kļūstot par pirmo MLS klubu, kura īpašnieki lielākoties ir daiļā dzimuma pārstāves. Tāpat šāds precedents visai bieži nav sastopams arī citās profesionālajās līgās.

Sentluisas komanda savu pirmo spēli MLS aizvadīs 2022.gadā, spēlējot jaunā stadionā. Patlaban MLS spēlē 24 komandas, tostarp Sinsinati klubs, kas līgā ir jau kopš pirmās sezonas.

Tikmēr Deivida Bekhema Maiami “Inter” un jaunais klubs līgā debitēs nākamgad. Savukārt Teksasas komanda savu pirmo spēli plāno aizvadīt gadu vēlāk.

Visai nesen Sentluisu pametušas citu profesionālo līgu komandas, tostarp arī Nacionālās futbola līgas (NFL) komanda “Cardinals” un Losandželosas “Rams”, kas šajā pilsētā ieradās 1995.gadā, bet prom devās 21 gadu vēlāk.

Pilsētā gan palikusi Amerikas beisbola līgas (MLB) komanda “Cardinals” un Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs “Blues”.

Savukārt ideja par MLS klubu Sentluisā vēl pirms diviem gadiem nerada tik lielu atbalstu starp uzņēmējiem, kuri nevēlējās izmantot uzņēmējdarbības nodokļu ienākumus jauna stadiona finansēšanai.

Atjauninātā īpašnieku grupa atdzīvināja kluba izredzes, MLS aprīlī paziņojot, ka Sentluisa vēlas kļūt par vienu no paplašināšanās franšīzi ar cenu 200 miljoni ASV dolāri (222 miljonu eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par