“Mogo” hokejisti pieveic “Liepāju” un finālā tiksies ar “Kurbadu”

21/03/2017 22:06
kurbads vs mogo, sportazinas

“Mogo” komanda otrdien Latvijas hokeja virslīgas pusfināla sērijas izšķirošajā – piektajā – spēlē savā laukumā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja pagājušās sezonas čempioni “Liepāju” un iekļuva finālā, kur tai pretī stāsies “Kurbads” vienība.

Tikmēr “Kurbads” otrdien arī izšķirošajā pusfināla sērijas mačā savu skatītāju priekšā ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) pieveica “Zemgale”/LLU vienību, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-2.

Šāds pats rezultāts sērijā bija arī “Mogo” un “Liepājas” komandu starpā, bet šo vienību cīņā otrdien vārtus mājinieku labā guva Rustams Begovs un Elviss Želubovskis.

Abu komandu duelis aizritēja spraigā un līdzvērtīgā cīņā, turklāt teicami vienību vārtos darbojās vārtsargi. Viņi neļāva sevi pārspēt, taču pirmos vārtus šī mača 35.minūtē guva Begovs. Spēles izskaņā “Liepājas” hokejisti par katru cenu centās atspēlēties, taču tas viņiem tā arī neizdevās, jo droši vārtos darbojās “Mogo” vārtsargs Henrijs Ančs.

Pašās beigās “Liepāja” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas nenesa cerētos augļus, turklāt pēdējās sekundēs ripu tukšos vārtos raidīja “Mogo” hokejists Želubovskis.

Savukārt otrā pusfināla sērijas izšķirošajā mačā starp “Kurbadu” un “Zemgale”/LLU komandām mājinieki jau pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Mārcis Zembergs un Mārtiņš Gipters.

Mača 26.minūtē Eduards Hugo Jansons rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, tomēr iemest vēl vienu ripu mājinieku vārtos neizdevās. Tā vietā Gipters 44.minūtē atjaunoja divu vārtu pārsvaru par labu “Kurbads” vienībai. Dueļa izskaņā jelgavnieki centās atspēlēties, taču tas neizdevās, turklāt viesi pēdējā minūtē nopelnīja arī noraidījumu.

Līdz ar to virslīgas finālā gaidāms šī gada Latvijas kausa fināla atkārtojums. Toreiz februārī pagarinājumā uzvaru ar 3:2 izcīnīja “Mogo”, turklāt pirms diviem gadiem šī vienība kļuva arī par valsts čempioni, finālā ar 4-2 apspēlējot “Kurbadu”.

“Kurbads” komanda Latvijas čempionāta finālā spēlēs jau ceturto gadu pēc kārtas, taču visos trijos iepriekšējos gadījumos piedzīvoti zaudējumi.

Latvijas čempionāta finālsērija līdz vienas komandas četrām uzvarām sāksies jau piektdien.

“Mogo” un “Kurbads” kā pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz tika pusfinālā. Regulārajā čempionātā trešajā vietā palikusī “Zemgale”/LLU ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 droši pārspēja Rīgas “Prizmu”, bet pagājušā gada čempione “Liepāja”, kura ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā daudz sīvākā cīņā tikai ar 3-2 apspēlēja “Rīgu”.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Pārdaugavas” komanda, kas 30 regulārās sezonas spēlēs savāca tikai vienu punktu.

Ceturtdaļfināla un pusfināla cīņas noritēja līdz kādas komandas trīs uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām. Tā kā virslīgā trešo vietu ieguva pusfinālā zaudējusī komanda, kurai bija augstāka vieta regulārajā turnīrā, pie šāda goda tika “Zemgale”/LLU.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti “Liepājas” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja “Kurbadu”.