“Mogo”/LSPA desmit vārtu spēlē uzvar pagājušās sezonas čempionus “Olimp”/”Venta 2002”

03/10/2020 18:03
HK Mogo

Sestdien “Optibet” hokeja līgā (OHL) “Mogo”/LSPA komanda mājās ar rezultātu 7:3 (1:1, 2:2, 4:0) svinēja uzvaru pār pagājušās sezonas čempioni “Olimp”/”Venta 2002” un izcīnīja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos.

Spēles rezultātu 15.minūtē atklāja Kārlis Čukste, bet divas minūtes līdz pirmā perioda beigām izlīdzinājumu panāca Edijs Brahmanis. Otrā perioda pirmajā minūtē vēlreiz vadībā pēc Mika Lipsberga vārtu guvuma nonāca mājinieki, bet Sandis Mežaraups un Gatis Sprukts pēc septiņām aizvadītām minūtēm jau bija panākuši 3:2 “Olimp”/”Venta 2002” labā. 40 nospēlētas minūtes noslēdzās neizšķirti – 3:3 – jo “Mogo”/LSPA trešos vārtus otrā perioda vidū iemeta Elviss Želubovskis.

Noslēdzošajā periodā dominēja mājinieki, gūstot četrus bezatbildes vārtus. Vēlreiz izcēlās Lipsbergs, bet vēl pa “golam” iemeta Juris Ziemiņš, Andris Siksnis un Edgars Kurmis.

Tikmēr otrā sestdienas duelī “Liepāja” viesos ar 5:3 (1:2, 2:1, 2:0) uzvarēja Hokeja skolu “Rīga”.

Daniels Mūrnieks jau otrajā minūtē vadībā izvirzīja mājiniekus, bet Egīls Kalns nepilnas divas minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā mazākumā, atgrieza neizšķirtu. Pirmās trešdaļas izskaņā un otrā perioda sākumā ar “goliem” attiecīgi izcēlās Kristaps Kristins un Roberts Petrovičs, bet pēcāk no liepājnieku puses sekoja četri bezatbildes vārti.

Kurzemes klubam uzvaru nodrošināja Mārtiņa Giptera, Bruno Zabja, Linarda Mazura – Mago un vēl viens Kalna “gols”.

Turnīra tabulas vadībā ar desmit punktiem sešās cīņās ir “Zemgale”/LLU, bet tikpat punktu septiņos dueļos ir arī “Liepājai”. Tālāk ar deviņiem punktiem sešos mačos seko “Olimp”/”Venta 2002”, bet ceturto vietu ar astoņiem punktiem sešos dueļos ieņem “Mogo”/LSPA. Hokeja skola “Rīga” septiņās spēlēs tikusi pie pieciem punktiem, par diviem mazāk ir “Prizmai”/IHS, kamēr Daugavpils “Dinaburga” četros mačos palikusi bešā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.