“Mogo”/LSPA droši uzvar “Liepāju” un panāk pretiniekus turnīra tabulā

13/12/2020 23:04

“Mogo”/LSPA komanda svētdien svinēja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēlē, panākot pirmo trijnieku.

Rīdzinieki viesos ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja savu tiešo konkurenti “Liepāju”.

Pirmie vārti tika gūti spēles otrajā pusē jeb otrā perioda 12.minūtē, kad Krišjānis Rēdlihs burzmā caur vairākiem hokejistiem piespēlēja Kārlim Čukstem, kurš netraucēts no tuvas distances raidīja ripu mērķī. 20 minūtes vēlāk pēc Gata Gricinska piespēles no tā paša punkta bez ripas apstādināšanas nekļūdīgi meta Renārs Krastenbergs.

Artūram Šilovam izciešot piecu spēļu diskvalifikāciju, “Mogo”/LSPA vārtus sargāja Henrijs Ančs, kurš atvairīja visas 19 liepājnieku mestās ripas. Otrā laukuma galā Māris Jučers tika galā ar 23 no 25 rīdzinieku metieniem.

Abi vārtsargi tika atzīti par savu komandu labākajiem spēlētājiem.

Turnīra tabulas vadībā joprojām ar 27 punktiem 16 mačos ir “Olimp”/”Venta 2002”. Ar 24 punktiem 15 spēlēs seko “Zemgale”/LLU, bet pa 21 punktam 18 dueļos ir “Liepājai” un “Mogo”/LSPA, kamēr desmit punkti 19 spēlēs ir “Prizma”/IHS. Sešus punktus deviņos mačos iekrājusi Hokeja skola “Rīga”, bet 15 dueļos – Daugavpils “Dinaburga”.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas”.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.