“Mogo”/LSPA spēj atspēlēties pret “Dinaburgu”

14/03/2021 22:58

“Mogo”/LSPA svētdien izcīnīja uzvaru “Optibet hokeja līgas” (OHL) regulārā čempionāta spēlē, turpinot cīņu par trešo vietu pamatturnīrā. Rīdzinieki savā laukumā ar 4:2 (0:1, 0:1, 4:0) pārspēja Daugavpils “Dinaburga” komandu.

Viesus 13 sekundes pirms pirmā perioda beigām mazākumā vadībā izvirzīja Ernests Azarevičs, bet otrās trešdaļas trešajā minūtē 2:0 panāca Jānis Ričards Kārkliņš. Tiesa, pamatlaika pēdējās desmit minūtēs “Mogo”/LSPA guva četrus bezatbildes vārtus un svinēja uzvaru ar 4:2. Divreiz izcēlās Gatis Gricinskis, bet pa reizei Daniels Mūrnieks un Jānis Ozoliņš. Trīs punktus šajā spēlē nopelnījušais Gricinskis savus otros guva tad, kad pretinieki spēlēja bez vārtsarga, bet ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Vēl svētdien “Olimp”/”Venta 2002” viesos ar 7:4 (2:0, 1:3, 4:1) pārspēja Hokeja skolas “Rīga” vienību. Viesiem vārtus guva septiņi dažādi spēlētāji – Aleksandrs Jerofejevs, Maksims Širokovs, Kirils Galoha, Krists Apsītis, Fjodors Jarjonovskis, Roberts Siliņš un Emīls Ezītis. Mājiniekiem atzīmējās Anrī Ravinskis, Pēteris Purmalis, Kristaps Kristiņš un Rihards Simanovičs.

Čempionāta līderpozīcijas ar 60 punktiem 35 spēlēs ieņem “Zemgale”/LLU, tālāk ar 54 punktiem 35 cīņās ir “Olimp”/”Venta 2002”, bet tālāk “Liepāja” un “Mogo”/LSPA seko ar 42 punktiem attiecīgi 34 un 35 dueļos. HS “Rīga” 32 mačos iekrājusi 24 punktus, kamēr par diviem mazāk guvusi Daugavpils “Dinaburga” 34 spēlēs, kura ieņem sesto vietu. Pozīciju zemāk ar 16 punktiem 34 dueļos atrodas “Prizma”/IHS. 2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skola “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepāja”.

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”. Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību. “Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.