“Mogo/LSPA” un “Prizma” svin uzvaras OHL mačos

21/10/2023 16:24
Mogo/LSPA

“Mogo”/LSPA sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē savā laukumā pagarinājumā uzvarēja “Kurbads” vienību, bet mājas spēlē panākumu svinēja Rīgas “Prizma”.

“Mogo”/LSPA mājās ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pārspēja “Kurbads” hokejistus. Rihards Liģis, kurš tika atzīts par labāko viesu komandā, piektajā minūtē izvirzīja vadībā viesus, bet izlīdzinājumu 52.minūtē “Mogo”/LSPA panāca Kaspars Ziemiņš, tiekot atzītam par labāko mājinieku rindās. Uzvaras vārtus pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Antons Siņegubovs.

Mājinieku vārtos Henrijs Ančs atvairīja 30 pretinieku metienus, bet viesiem Arginto Milbergs tika galā ar 21 metienu.

Citā mačā “Prizma” savā laukumā ar 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) uzvarēja Viļņas “7BET-Hockey Punks”. Mājinieki 28.minūtē panāca 3:0 un aizvadīja cīņu līdz uzvarai. “Prizma” komandā trīs (1+2) rezultativitātes punktus sakrāja aizsargs Georgijs Pujacs, kurš tika atzīts par labāko savā komandā, un Armands Bērziņš, divas rezultatīvas piespēles sakrāja Edijs Brahmanis, bet vārtus guva arī Patriks Zabusovs un Emīls Ezītis.

Viesiem ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Samuels Blanšē-Kots (1+1) un Ilja Četvertaks (0+2), bet vārtos Sims Baltrūns atvairīja 49 metienus. Par labāko komandā tika atzīts aizsargs Magnuss Jākobsons.

Savukārt HS “Rīga” mājās ar 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) guva panākumu pār Tallinas “Panter”. Mājinieku rindās ar diviem (1+1) punktiem izcēlās Aleksandrs Zaprivoda un Dmitrijs Diļevka, kamēr pa reizei pretinieku vārtos ripu raidīja Krists Retenais, Maksims Pumpiņš un Edvīns Bērziņš. Vienīgos Tallinas komandas vārtus guva Daniils Carkovskis.

“Rīga” vienības vārtus sargāja Mikus Vecvanags, kurš tika galā ar 32 metieniem, kamēr otrā laukuma galā Vilems Hendriks Koitmā atvairīja 27 ripas.

Turnīra tabulā pirmās piecas vietas aizņem Latvijas komandas. Turnīra līdere ar 18 punktiem desmit mačos ir “Zemgale”/LBTU, pa 14 punktiem desmit mačos ir “Mogo”/LSPA un “Kurbads, bet 11 spēlēs – “Prizma”. Hokeja skola “Rīga” ar astoņiem punktiem septiņās cīņās atrodas piektajā pozīcijā.

OHL četru apļu pamatturnīrs noslēgsies 28.februārī, bet izslēgšanas spēļu turnīrā tiks noskaidroti OHL un Baltijas čempioni.

OHL izslēgšanas turnīrā iekļūs sešas komandas. Ceturtdaļfināls notiks līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL galveno trofeju norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas “Prizma”, Hokeja skola “Rīga”, Jelgavas “Zemgale”/LBTU, “Mogo”/LSPA un “Kurbads” no Latvijas, “Kaunas City”, Elektrēnu “Airwell-Energija”, Viļņas “7BET-Hockey Punks” no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas “Panter”.

Arī šajā sezonā Ukrainas pilsoņiem OHL čempionātā netiek piemērots leģionāru jeb ārvalstu hokejistu statuss, bet Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem ir liegts startēt OHL.

Pērn par čempioni kļuva “Zemgale”/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica “Mogo”/LSPA.