“Mogo” panāk izlīdzinājumu Latvijas hokeja čempionāta finālsērijā

31/03/2015 00:13

Uzvaru Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas otrajā spēlē pirmdien guva regulārā čempionāta uzvarētāja “Mogo”, kas savās mājās ar rezultātu 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) pārspēja “Kurbads” vienību no Ogres, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Mača rezultātu otrā perioda 47.sekundē atklāja “Mogo” uzbrucējs Miks Lipsbergs, bet pēc trim minūtēm viesi izlīdzināja rezultātu, kad precīzs bija Aleksejs Širokovs. Tomēr mājinieki nepadevās un divus vārtus ar piecu minūšu intervālu guva Nikolajs Jerofejevs un Edgars Kurmis, panākot 3:1 “Mogo” vienības labā.

Trešā perioda septītajā minūtē pārsvaru trīskāršoja mājinieku komandas uzbrucējs Ronalds Cinks, bet trešdaļas vidū jau 5:1 panāca Aleksandrs Fadejevs. Pēc divām minūtēm ogrēniešiem vienus vārtus atguva Aleksandrs Macijevskis, tomēr uzvaru spēlē ar 5:2 svinēja “Mogo” hokejisti.

Uzvarētājiem ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vladimirs Mamonovs.

Kā zināms, sērijas pirmajā mačā svētdien “Kurbads” guva uzvaru izbraukumā ar rezultātu 5:2.

Sērija turpināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām. Trešā un ceturtā cīņa trešdien un ceturtdien risināsies Ogrē.

Tikmēr pirmajā sērijas spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja “Liepājas” komanda, kas savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 6:1 (1:1, 0:0, 5:0) pārspēja “Zemgale”/LLU vienību, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Rezultātu mača devītajā minūtē atklāja liepājnieks Bruno Zabis, taču pēc septiņām minūtēm rezultātu izlīdzināja Artūrs Āboliņš. Otrajā periodā vārti netika gūti un spēles tablo pirms trešās trešdaļas vēstīja neizšķirtu 1:1.

Trešā perioda otrajā minūtē Artis Aniņš panāca 2:1 “Liepājas” labā, bet pēc trim minūtēm liepājnieku pārsvaru dubultoja Kārlis Ozoliņš. Trešdaļas turpinājumā vēl trīs bezatbildes vārtus guva vēju pilsētas komandas spēlētāji Dmitrijs Korņilovs, Linards Mazurs-Mago un Edgars Homjakovs, un mājinieki svinēja uzvaru ar 6:1.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām spēlēm bija Korņilovs.

Nākamo dueli komandas aizvadīs 2.aprīlī, Jelgavas ledus hallē.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji “Mogo” automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tikās komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, bija par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal bija pārstāvēta Liepāja. Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot “Rīga”/”Prizma” vienībai, kas šogad apstājās jau ceturtdaļfinālā.