“Mogo” un “Kurbads” hokejisti iekļūst Latvijas čempionāta finālā

26/03/2015 11:56

Pie uzvarām ceturtajās Latvijas hokeja čempionāta pusfināla cīņās trešdien tika “Mogo” un “Kurbads” komandas, tādā veidā triumfējot sērijās un iekļūstot sacensību finālā.

Regulārā čempionāta uzvarētāja “Mogo” sērijas ceturtajā mačā izbraukumā ar 10:2 (3:2, 1:0, 6:0) sagrāva “Zemgale”/LLU vienību.

“Mogo” jau mača otrajā minūtē vadībā izvirzīja Vladimirs Mamonovs, bet pēc septiņām minūtēm rezultātu izlīdzināja zemgalietis Andis Āboliņš. Kad pirmais periods bija nedaudz pāri pusei, “Mogo” komandu vadībā izvirzīja Miks Lipsbergs, kurš panāca 2:1. Pēc divarpus minūtēm viesu rindās precīzs bija komandas spēlējošais treneris Oļegs Sorokins, panākdams jau 3:1 ”Mogo” labā. Savukārt pirmās trešdaļas 14.minūtē zemgaliešu labā vārtus guva Māris Miezis un mājinieki panāca 2:3 pirms otrā mača perioda.

Otrā perioda 12.minūtē savus otros vārtus spēlē guva Lipsbergs un rezultāts jau bija 4:2 viesu komandai par labu. Trešās trešdaļas sestajā minūtē Lipsbergs guva savus jau trešos vārtus spēlē un “Mogo” atradās vadībā ar 5:2. Pēc sešām minūtēm precīzs bija Edgars Kurmis, bet vēl nedaudz vēlāk savus ceturtos vārtus guva Lipsbergs, panākdams jau 7:2.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlicis mazāk par piecām minūtēm 8:2 “Mogo” labā panāca Sergejs Durdins. Pēc divām minūtēm jau graujošo 9:2 panāca Aleksandrs Kerčs juniors. Punktu spēlei pielika Jānis Brakšs, kurš panāca jau 10:2 “Mogo” komandas labā.

Rezultatīvākais spēlētājs “Mogo” rindās bija Miks Lipsbergs, kuram četri vārti un divas rezultatīvas piespēles, bet ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Durdins un Sorokins.

Līdz ar panākumu, “Mogo” sērijā triumfēja ar 3-1 un iekļuva čempionāta finālā, kur komandas sacentīsies līdz četrām uzvarām.

Par otru fināla dalībnieci kļuva “Kurbads”, kas savās mājās papildlaikā ar 5:4 (1:0, 2:2, 1:2, 1:0) pārspēja “Liepājas” vienību.

Mača rezultātu pirmā perioda 15.minūtē atklāja “Kurbads” vienības uzbrucējs Toms Hartmanis, kurš bija precīzs arī desmit minūtes vēlāk, panākdams jau 2:0 ogrēniešu labā.

Otrā perioda devītajā minūtē jau 3:0 mājinieku labā panāca Renārs Valters. Pēc septiņām minūtēm vienus vārtus atguva liepājnieks Bruno Zabis, bet nedaudz vēlāk precīzs bija arī Roberts Bukarts, kurš panāca 2:3.

Kad trešajā spēles trešdaļā bija nospēlētas 40 sekundes, savus otros vārtus spēlē guva Bukarts, kurš izlīdzināja rezultātu uz 3:3. Trešā perioda ceturtajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Jānis Straupe, bet pēc nedaudz vairāk kā minūtes rezultātu vēlreiz izlīdzināja liepājnieks Zabis.

Tā kā rezultāta tablo pēc pamatlaika vēstīja 4:4, komandām uzvarētāja noskaidrošanai bija jāaizvada papildlaiks, kura sestajā minūtē savus trešos vārtus spēlē guva Hartmanis, tādā veidā ievezdams “Kurbads” komandu Latvijas čempionāta finālā.

Uzvarētāju labā ar trim gūtiem vārtiem rezultatīvākais bija tieši Hartmanis. Savukārt liepājnieku rindās ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Zabis un Bukarts.

Arī “Kurbads” sērijā uzvarēja ar 3-1.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji “Mogo” automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tikās komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Pusfināla sērijas, kā arī sērija par trešo vietu noritēs līdz kādas komandas trim uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, bija par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal ir pārstāvēta Liepāja.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot “Rīga”/”Prizma” vienībai, kas šogad apstājās jau ceturtdaļfinālā.