“Mogo” un “Kurbads” pārņem vadību Latvijas čempionāta pusfinālā

24/03/2015 23:36

Pie uzvarām trešajās Latvijas hokeja čempionāta pusfināla cīņās otrdien tika “Mogo” un “Kurbads” komandas, tādā veidā sērijās līdz trim uzvarām panākot vadību ar 2-1.

Pusfināla sērijas trešajā mačā “Kurbads” ar 4:2 (0:0, 3:1, 1:1) pārspēja “Liepājas” vienību.

Lai gan pirmajā spēles periodā vārti netika gūti, tomēr cīņa izvērtās ļoti sīva un abas komandas pirmajā spēles nogrieznī nopelnīja 22 soda minūtes.

Mača rezultātu otrās trešdaļas ceturtajā minūtē atklāja Gatis Gricinskis, kurš panāca 1:0 “Kurbads” vienības labā. Pēc divām minūtēm ogrēniešu pārsvaru dubultoja Edgars Brancis, savukārt perioda vidū, izmantodams vairākumu, jau 3:0 “Kurbads” labā panāca Jānis Straupe. Pēc pusminūtes “Liepāja” ieguva skaitlisko vairākumu un vienus vārtus atguva uzbrucējs Roberts Bukarts.

Pēc piecām trešajā periodā nospēlētām minūtēm vienus vārtus liepājnieku labā atguva Bruno Zabis, kurš panāca 2:3. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām otros vārtus spēlē guva Straupe un “Kurbads” svinēja uzvaru ar 4:2.

“Kurbads” vienības rindās ar diviem vārtiem izcēlās Jānis Straupe, bet Aleksandram Macijevskim trīs rezultatīvas piespēles.

Pirmajā spēlē “Liepāja” pēcspēles metienos izcīnīja uzvaru ar 2:1, bet otrajā piekāpās ar 1:4. Līdz ar to šajā sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir 2-1 “Kurbads” labā.

Nākamā komandu cīņa norisināsies trešdien plkst.19 Vidzemes ledus hallē, Ogrē.

Tikmēr regulārā čempionāta uzvarētāja “Mogo” ar 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) pārspēja “Zemgale”/LLU vienību.

Spēles rezultātu mača devītajā minūtē atklāja Elviss Želubovskis, bet otrajā periodā “Mogo” labā precīzi bija Ronalds Cinks un Vladimirs Mamonovs, kuri izvirzīja vienību vadībā jau ar 3:0. Ceturtos vārtus “Mogo” labā otrās trešdaļas nogalē guva Edgars Kurmis.

Kad spēlētāji bija aizvadījuši pusi no trešā perioda, jau 5:0 “Mogo” labā panāca vienības spēlējošais treneris Oļegs Sorokins. Pēc trim minūtēm goda vārtus zemgaliešu labā guva Andis Āboliņš. Atlikušajā spēles daļā vārti netika gūti un “Mogo” svinēja uzvaru ar 5:1

Uzvarētāju labā ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ronalds Cinks.

Pirmajā spēlē par nelielu pārsteigumu piektdien parūpējās “Zemgale”/LLU, uzvarot ar 1:0, bet otrajā mačā “Mogo” ar 7:3 sagrāva zemgaliešus un, pateicoties šodienas uzvarai, sērijā līdz trim uzvarām atrodas vadībā ar 2-1.

Nākamais komandu duelis tiks aizvadīts trešdien plkst.19.30 Jelgavas ledus hallē.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji “Mogo” automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tikās komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Pusfināla sērijas, kā arī sērija par trešo vietu noritēs līdz kādas komandas trim uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, bija par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal ir pārstāvēta Liepāja.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot “Rīga”/”Prizma” vienībai, kas šogad apstājās jau ceturtdaļfinālā.