“Mogo” uzvar un pietuvojas labāko trijniekam

29/02/2020 17:43

Latvijas čempione hokejā “Mogo” sestdien “Optibet” hokeja līgas (OHL) spēlē guva uzvaru, kas dod cerības līdz sezonas beigām ielauzties starp vadošo trijnieku.

“Mogo” viesos ar 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) uzvarēja čempionāta vājāko klubu Hokeja skola “Rīga”.

Spēles liktenis izšķīrās vien trešajā periodā, kurā arī tika gūti pirmie vārti mačā. Perioda septītajā minūtē vadībā mājiniekus izvirzīja Ģirts Silakalns, taču jau nepilnas divas minūtes vēlāk Gatis Gricinskis atgrieza neizšķirtu uz rezultāta tablo. Renārs Demiters 12.minūtē guva “Mogo” uzvaras vārtus, bet nepilnas četras minūtes vēlāk Miks Lipsbergs ar precīzu metienu realizēja skaitlisko vairākumu.

Citā spēlē “Liepāja” savā laukumā ar 4:2 (2:0, 2:0, 0:2) uzvarēja “Prizma”/IHS.

Liepājnieku rindās divus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli nopelnīja Māris Diļevka, bet Markam Kaļeiņikovam un Reinim Demiteram divas piespēles. Armands Bērziņš pretējā laukuma pusē iekrāja divas rezultatīvas piespēles, bet Sandis Grīnbergs guva vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Tikmēr “Zemgale”/LLU viesos ar 5:2 (1:0, 3:1, 1:1) uzvarēja Daugavpils “Dinaburga”.

Aleksandrs Pavļenko viesu rindās izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, kamēr 1+1 iekrāja Gatis Sprukts, Juliāns Misjus, Artūrs Homjakovs un Jegors Kurbatovs. Daugavpils komandā vārtus iemeta Kirils Jeļagins un Ralfs Jevdokimovs.

OHL čempionātā ar 50 punktiem 32 spēlēs pirmo vietu ieņem “Kurbads”, tālāk ar 48 punktiem 30 mačos seko “Olimp”, bet tikpat punktu ir arī “Liepājai”, kas aizvadījusi par trim dueļiem vairāk. Ceturtā ar 46 punktiem 33 mačos ir “Mogo”, tālāk ar 36 punktiem 33 dueļos seko “Zemgale”/LLU, “Dinaburga” 33 spēlēs tikusi pie 21 punkta, kamēr “Prizma”/IHS ar 15 punktiem ir pirmspēdējā, septītajā vietā. 12 punkti 32 spēlēs ir Hokeja skolai “Rīga”.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.