“Monaco” un PSG sāk ar uzvarām Francijas čempionātu, Mbapē savainojums

05/08/2017 23:13

Parīzes “Saint-Germain” (PSG) sestdien Francijas futbola čempionāta pirmās kārtas spēlē ar 2:0 (1:0) pārspēja augstākās līgas debitanti “Amiens”.

PSG ceturtdien par rekordlielu summu, 222 miljoniem eiro, no Spānijas granda “Barcelona” iegādājās brazīliešu zvaigzni Neimaru, taču viņš nevarēja doties laukumā, jo nav vēl nokārtoti transfēra dokumenti.

Tiesa, pirms dueļi Neimars sveica līdzjutējus un solīja palīdzēt PSG izcīnīt trofejas.

Mača rezultātu 42.minūtē atklāja urugvajiešu uzbrucējs Edinsons Kavani, bet desmit minūtes pirms pamatlaika beigām argentīniešu pussargs Havjers Pastore guva otros vārtus PSG labā.

Zīmīgi, ka tieši Pastorem bija jāšķiras no 10.numura, kuru uz sava krekla nēsās Neimars.

PSG komanda 11 reizes kronēta par Francijas čempioni, bet aizvadītajā sezonā nācās samierināties ar vicečempiones nosaukumu, jo parīziešu četru gadu dominanci pārtrauca “Monaco” futbolisti.

Tāpat esošā Francijas čempione AS “Monaco” piektdien titula aizstāvēšanu sāka ar uzvaru savā laukumā 3:2 (1:1) pār “Toulouse” vienību.

Spēles 75.minūtē traumas dēļ laukumu pameta “Monaco” komandas daudzsološā zvaigzne Kiljans Mbapē, kuru iekārojuši daudzi Eiropas superklubi.

“Monaco” vienība maija beigās tika kronēta par 2016./2017.gada sezonas Francijas čempioni. “Monaco” tika pie sava septītā Francijas čempionu titula, bet pirmā kopš 2000.gada. Tāpat komanda spēja sasniegt arī UEFA Čempionu līgas pusfinālu.