Motokrosa braucējs Reišulis Beļģijā EMX 125 klasē finišē pirmajā desmitniekā

20/10/2020 19:56
Alberts Reišulis

Latvijas motokrosa braucējs Alberts Reišulis otrdien Limburgas “Grand Prix” izcīņā Beļģijas trasē Lommelā Eiropas čempionāta 125 kubikcentimetru (EMX 125) klasē divu braucienu summā izcīnīja astoto vietu.

EMX 125 klases pirmajā braucienā ātrākais bija Andrea Bonakorsi no Itālijas, taču Reišulis izcīnīja septīto vietu un ātrāko apli veica par aptuveni 0,7 sekundēm ātrāk nekā līderis.

Otrajā braucienā uzvarēja spānis Davids Braserass, kamēr Reišulis bija 12.vietā. Viņa ātrākais apļa laiks šoreiz bija par vairāk nekā trim sekundēm lēnāks.

40 braucēju konkurencē pirmajā braucienā 22.vietu ieņēma Roberts Lūsis, 30.pozīcijā finišēja Uldis Freibergs, bet Jānis Kubuliņš ieņēma 34.vietu. Otrajā braucienā viņiem attiecīgi 24., 28. un 34.pozīcija.

Divu braucienu summā uzvaru ar 47 punktiem svinēja Braserass, kamēr Reišulis 23 punktiem bija astotais. Pārējie trīs Latvijas sportisti pie punktiem netika. Lūsis ierindojās 25.vietā, četras pozīcijas zemāk Freibergs, bet Kubuliņam 35.vieta.

Čempionāta kopvērtējuma līderis ar 303 punktiem ir Bonakorsi. Reišulis ar 64 punktiem ir 18.vietā, bet Mairis Pumpurs ar vienu startu, kurā iekrāti desmit punkti, aizņem 43.pozīciju starp 56 braucējiem.

Tikmēr EMX 250 klasē Latviju pārstāvēja Tomass Šileika.

Pirmajā braucienā ātrākais bija itālis Matia Gvadanjīni, kamēr Šileika ierindojās 18.vietā. Latvietis ātrāko apļa laiku uzrādīja pašā sacensību sākumā, taču tas bija par septiņām sekundēm lēnāks nekā itālim.

Otrajā braucienā pirmā vieta Tibo Benistānam no Francijas. Šileika uzlaboja savu sniegumu – ierindojās 14.pozīcijā un ātrākā apļa laiks bija par aptuveni piecām sekundēm lēnāks nekā Benistānam.

Divu braucienu summā ar 47 punktiem uzvarēja Benistāns, bet Šileika ar desmit punktiem ieņēma 16.vietu.

Čempionāta kopvērtējuma līderis ar 433 punktiem ir Benistāns, kamēr Šileika ar 95 punktiem ierindojas 18.pozīcijā starp 63 braucējiem.

Arī nākamais posms paredzēts Lommelas trasē, bet trešdien trasē dosies pasaules čempionāta prestižākās klases – MXGP un MX2.

Traumas dēļ pasaules čempionāta prestižākajā klasē MXGP nestartē latvietis Pauls Jonass.