Motokrosa svētki Latvijā ir klāt – tiek dots starts posmam Ķegumā

03/06/2023 08:09
Nokopēts
Jānis Mārtiņš Reišulis

Šajā nedēļas nogalē “Zelta zirga” trasē Ķegumā norisināsies motokrosa pasaules un Eiropas čempionātu posmi.

Prestižākajā MXGP klasē, kur tiks aizvadīts sezonas astotais posms – Latvijas “Grand “Prix” -, nestartēs pašmāju favorīts Pauls Jonass, toties pieteikts Tomass Šileika. Eiropas čempionātā 125 kubikcentimetru klasē (EMX125) piedalīsies kopvērtējuma līderis Jānis Mārtiņš Reišulis, tāpat pietikti Raivo Laicāns, Tomass Šaicāns, Markuss Kokins, Ralfs Spila un Markuss Ozoliņš. EMX250 startēs viens no vadošajiem šīs klases braucējiem Kārlis Alberts Reišulis, kā arī Edvards Bidzāns, Mairis Pumpurs, Martins Platkēvičs, Roberts Lūsis un Rauls Blumfelds.

Sestdien sacensību diena sāksies no plkst.9 ar treniņiem, bet no plkst.11.55 līdz 18 tiks aizvadīti kvalifikācijas braucieni visās klasēs, kā arī pirmie divi sacensību braucieni EMX125 un EMX250 klasēs. Svētdien no plkst.9.40 līdz plkst.18.10 būs sacensību braucieni visās klasēs – EMX motosportisti noslēgs mačus ar otrajiem braucieniem, bet MXGP un MX2 klasēs tiks aizvadīti abi braucieni.

Latvijas vadošais motosportists Jonass pirms Francijas “Grand Prix” treniņos savainoja īkšķi un pēc tam viņam nācās veikt operāciju, kas liegs piedalīties Latvijā paredzētajās sacensībās. Tādējādi Jonass dažādu savainojumu dēļ būs izlaidis piecus posmus pēc kārtas, bet bez ieskaites punktiem viņš būs sešos posmos. Devītais posms norisināsies 11.jūnijā Vācijā, bet pēc tam būs divu nedēļu pauze.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonass ar 53 punktiem ir 18.vietā, bet pirmo vietu ieņem spānis Horhe Prado, kurš septiņos posmos sakrājis 342 punktus, par 24 punktiem apsteidzot nīderlandieti Džefriju Herlingsu.

EMX125 kopvērtējumā pēc četriem posmiem J.Reišulis ar 172 punktiem ir līderis, francūzis Matisu Valēnu apsteidzot par 14 punktiem. Savukārt EMX250 ieskaitē K.Reišulis pirms piektā posma kopvērtējumā ar 109 punktiem ir sestais, bet drošā līderpozīcijā ar 182 punktiem ir itālis Andrea Bonakorsi.

EMX250 sezonas kalendārā iecerēti 11 posmi, bet EMX125 klasē – desmit.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām