MTB riteņbraucējam Janevicam 24.vieta Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā

26/07/2015 13:15

Roma, 26.jūl., LETA. Latvijas MTB riteņbraucējs Pēteris Janevics svētdien izcīnīja 24.vietu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta sacensībās XCO krosā U-23 vecuma grupā.

Uzvaru svinēja spānis Pavlo Rodrigess, kurš finišēja pēc stundas, 27 minūtēm un 18 sekundēm, bet “Sportlife” komandu pārstāvošais Janevics viņam piekāpās par septiņām minūtēm un 45 sekundēm.

Tikmēr šī gada Latvijas čempions Arnis Pētersons (ZZK/”Cēsis”) uzvarētājam zaudēja deviņas minūtes un 47 sekundes, kas deva 35.vietu starp 57 sportistiem.

Sacensību starta sarakstā bija arī vēl viens latvietis Mārtiņš Blūms (ZZK/”Cēsis”), tomēr noprotams, ka viņam nav izdevies sasniegt finišu.

Svētdien risināsies arī sacensības vīru elitē, kur dalībnieku vidū būs Matīss Preimanis un Oskars Muižnieks (abi – “Sportlife”).

Kā zināms, sestdien Tomass Kārlis Iļjenko guva 52.vietu junioru konkurencē. Tāpat finišu sasniedza arī Emīls Višķers (“NN Sporta klubs”), kurš palieka 65.vietā starp 66 distanci noslēgušajiem sportistiem.

Vairāki Latvijas kalnu riteņbraucēji šo sezonu veiksmīgi aizvada starptautiskā līmenī. Tā Pētersons un Blūms katrs pa reizei izcīnījuši 12.vietas Pasaules kausa posmos U-23 grupā, kas ir Latvijas MTB XCO krosa vēsturē nebijis panākums. Tikmēr Preimanis un Janevics sekmīgi startējuši starptautiskās sacensībās Polijā. Tāpat jūlijā sākumā Siguldā pirmo reizi Latvijā sekmīgi norisinājās starptautiskas UCI kategorijas MTB sacensības.