MU piedzīvo kaunu pret “Watford”; Mesi gūst pirmos vārtus Francijas čempionātā

20/11/2021 23:30
Lionels Mesi

Anglija

Kaunpilnu zaudējumu Anglijas spēcīgākajā futbola līgā šodien cieta Mančestras “United”, kas ar 1:4 piekāpās “Watford”. Pēc spēles izskanēja baumas, ka pēc katastrofālā snieguma šodien darbu varētu zaudēt kluba galvenais treneris Ūle Gunnars Sulšērs, tomēr tās pagaidām ir tikai spekulācijas.

“Watford” pirmajā puslaikā guva divus vārtus pēc Džošua Kinga un Ismaila Sarra precīziem raidījumiem, tādēļ puslaika pārtraukumā varēja doties ar 2:0 pārsvaru. Otrajā spēles nogrieznī Mančestrai situāciju cerīgāku padarīja Donijs van de Bēks, kurš panāca 1:2, taču tad “United” 69. minūtē palika mazākumā, jo sarkano kartīti nopelnīja Harijs Magvairs. Kompensācijas laikā “Watford” pievienoja vēl divus golus Žuau Pedru un Emanuela Denisa izpildījumā, nogalinot “Sarkanos velnus”.

Citā mačā Londonas “Chelsea”, pateicoties Antonio Rīdigera un Ngolo Kantē un Kristiana Pulisika vārtiem, ar 3:0 apspēlēja Lesteras “City”, bet “Liverpool” ar 4:0 sagrāva Londonas “Arsenal”, vārtus gūstot Sadio Manē, Djogo Žotam, Mohamedam Salāham un Takumi Minamino.

Vēl “Aston Villa” ar 2:0 uzvarēja Braitonas un Hovas “Albion”, Noridžas “City” ar 2:1 apspēlēja “Southampton”, bet Vulverhemtponas “Wanderers” ar 1:0 pieveica Vesthemas “United”. Rezultāts 3:3 tika fiksēts divos mačos – starp “Burnley” un “Crystal Palce”, kā arī starp Ņūkāslas “United” un Brentford”.

Francija

Pirmos vārtus Francijas augstākajā līgā guvis Lionels Mesi, kurš palīdzēja Parīzes “Saint-Germain” ar 3:1 uzvarēt “Nantes”. Lai gūtu pirmos vārtus “Ligue 1”, Mesi bija nepieciešamas 412 minūtes. Vēl parīziešiem vārtus guva Kilians Mbapē, bet savos vārtos bumbu raidīja Deniss Apija. Zīmīgi, ka PSG kopš 65. minūtes spēlēja mazākumā, jo sarkano kartīti izpelnījas vārtsargs Keilors Navass.

Spānija

Spānijas futbola kluba “Barcelona” leģenda Čavi sestdien debitēja komandas galvenā trenera amatā, vienībai izcīnot uzvaru. Čavi vadītie vīri divu Barselonas komandu duelī savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja “Espanyol” vienību.

Mājinieki neizmantoja savas daudzās iespējas, uzvaru nodrošinot tikai pateicoties strīdīgā epizodē piešķirtam 11 metru soda sitienam, kuru 48.minūtē realizēja Memfiss Depajs. “Pendele” tika piemērota pēc tam, kad Leandro Kabrere, lai gan šķietami nospēlēja uz bumbu, tomēr soda laukumā nogāza Depaju.

Pirmais mačs Šavi vadībā nedaudz ieskicēja to, kā “Barcelona” turpmāk varētu spēlēt – ar spēcīgu presingu, bumbas kontroli un apņēmīgu došanos uzbrukumā.  “Barcelona” viens no visu laiku slavenākajiem futbolistiem Šavi amatā nomainījis Ronaldu Kūmanu, kura vadībā vienība demonstrēja nepārliecinošu sniegumu. Kluba leģendas atgriešanos līdzjutēji sestdien sagaidīja ar iespaidīgu uguņošanu pie “Camp Nou” stadiona.

Minimālu uzvaru svinēja arī čempionvienība Madrides “Atletico”, kas mājās ar 1:0 (0:0) guva virsroku pār “Osasuna”. Vārtus trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva Felipi, kurš pēc stūra sitiena precīzi sita ar galvu. Tikmēr “Sevilla” mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Alaves”. Neizšķirtu kompensācijas laikā izrāva Ivans Rakitičs.

Turnīra vadībā ar 28 punktiem 13 spēlēs ir “Sevilla” un Sansevastjanas “Real Sociedad” komandas, tālāk ar 27 punktiem 12 mačo seko Madrides “Real”, bet 26 punkti 13 cīņās ir “Atletico” futbolistiem. “Barcelona” ar 20 punktiem 13 mačos ir sestā.

Itālija

A sērijā šodien Turīnas “Juventus” ar 2:0 uzvarēja Romas “Lazio”, abus vārtus gūstot Leonardo Bonuči. Savukārt rezultatīvā cīņā Bergāmo “Atalanta” ar 5:2 pārspēja “Spezia”. Vēlajā mačā “Fiorentina” septiņu vārtu trillerī ar 4:3 uzveica “Milan”. Divus vārtus uzvarētājiem guva Dušans Vlahovičs, bet pa reizei precīzi bija Alfreds Dankans un Rikardo Saponara, savukārt Milānai ar diviem goliem atzīmējās Zlatans Ibrahimovičs, bet Lorenzo Venuti bumbu iesita savos vārtos.

Vācija

Vācijas bundeslīgā Berlīnes derbijā “Union” ar 2:0 uzvarēja “Hertha”, precīzi sitot Taivo Avoniji un Kristoferam Trimmelam. Savukārt Dortmundes “Borussia” ar 2:1 pārspēja “Stuttgart”. Spēles laikā rezultāts bija 1:1, jo dortmundiešiem vārtus guva Donjels Malens, kamēr Štutgartei precīzs bija Roberto Masimo, taču uzvaru 85. minūtē “Borussia” izrāva kluba ilggadējais futbolists Marko Roiss.

Vēl bundeslīgā “Hoffenheim” ar 2:0 uzveica “Leipzig”, bet “Wolfsburg” cīnījās 2:2 ar “Arminia Bielefeld”. Zaudējumu savukārt piedzīvoja “Bochum”, kas ar 0:1 piekāpās Leverkūzenes “Bayern”, un “Greuther Furth”, kas pamatīgi piekāpās Menhengladbahas “Borussia” ar 0:4.