Mudriks ieved Ukrainu “Euro 2024”, Gruzija pirmo reizi vēsturē kvalificējas finālturnīram

26/03/2024 23:55
Ukrainas futbola izlase

Ukrainas futbola izlase, mājas spēli aizvadot Polijas pilsētā Vroclavā, Eiropas čempionāta kvalifikācijas “play-off” mačā ar 2:1 pārspēja Islandi un nodrošināja vietu finālturnīrā.

Ukraiņi pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, kad 30. minūtē ar tālšāvienu Islandes rindās izcēlās “Genoa” pussargs Ārons Gudmonsons. 39. minūtē Ukraina uz brīdi līksmoja, jo precīzs bija pārspēļu pusfināla varonis Romāns Jaremčuks, taču vārti pēc caurskates netika ieskaitīti aizmugure stāvokļa dēļ.

Otrajā puslaikā Ukraina turpināja dominēt, kas arī vainagojās vārtu guvumos. 54. minūtē “Girona” spēlētājs Viktors Cigankovs ar sitienu no soda laukuma robežas rezultātu izlīdzināja, bet 84. minūtē par galveno varoni kļuva ukraiņu lielākā zvaigzne, Londonas “Chelsea” uzbrucējs Mihailo Mudriks, kurš sita no līdzīgas pozīcijas kā pirmo vārtu autors, trāpot bumbu vārtu apakšējā stūrī.

Ukraina tādējādi kvalificējusies jau ceturtajam Eiropas čempionātam pēc kārtas un finālturnīrā spēlēs vienā grupā ar Beļģiju, Slovākiju un Rumāniju.

Tikmēr Gruzija šovakar Tbilisi uzvarēja pēcspēles sitienos un pirmo reizi spēlēs finālturnīrā. Mačā ar Grieķiju ne pamatlaikā, ne pagarinājumā vārti netika gūti, un uzvarētājs bija jānoskaidro 11 metru sitienos, kuros ar 4:2 uzvarēja mājinieki.

Jau pirmajā puslaikā abu komandu futbolistiem par pārkāpumiem tika parādītas piecas kartītes – trīs dzeltenās – viesiem, kā arī viena dzeltenā un viena sarkanā – gruzīniem, kuriem sarkano kartīti nopelnīja laukuma malā esošais vārtsargs Giorgi Loria.59.minūtē Grieķijas aizsargs Džordžs Beldoks guva savainojumu un tika nomainīts, viņa vietā laukumā dodoties aizsargam Lazaram Rotam.

Pirmajā pēcspēles sitienu sērijā mājinieks Giorgi Kočorašvili sita precīzi, bet Anastasija Bakaseta sitienu atvairīja vārtsargs Giorgi Mamardašvili. Trešajā sērijā mājinieks Georgess Mikautadze netrāpīja vārtos, ļaujot grieķiem pēc Andreasa Bučalaka sitiena izlīdzināt rezultātu – 2:2. Tomēr jau nākamajā sērijā vārtos netrāpīja grieķis Georgs Jakumakis, un pēc Nikas Kvekveskiri precīza raidījuma Gruzija bija uzvarējusi ar 4:2.

Gruzijas šis būs vēsturē pirmais “lielais” finālturnīrs. Eiropas čempionāta F grupā gruzīni spēkosies ar Turciju, Portugāli un Čehiju.

Vēl otrdien Kārdifā Velsas un Polijas spēlē vārti ne pamatlaikā, ne pagarinājumā gūti netika, un uzvarētājs izšķīrās 11 metru sitienos. Piektajā sērijā polis Kžištofs Pjateks sita precīzi, bet Deniela Džeimsa sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Vojcehs Ščensnijs.  Pusfinālā Polija ar 5:1 pārspēja Igauniju, bet Vels ar 4:1 pieveica Somiju.