Muižniece aicina neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā

28/02/2022 18:03
Anita Muižniece

Latvijas izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) aicina neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā, teikts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izplatītajā paziņojumā.

Ministre šodien vērsusies pie visām Latvijas sporta organizācijām, sporta bāzēm, sportistiem, treneriem, sporta darbiniekiem un visas sporta kopienas, aicinot solidarizēties ar Ukrainu un Ukrainas cilvēkiem, norobežojoties no jebkādas sadarbības ar Krievijas un Baltkrievijas institūcijām un to pārstāvjiem, kā arī šo valstu sporta organizācijām. Muižniece uzsver, ka līdzšinējos gadus Krievijas piekoptā politika ietvēra arī tā sauktās “maigās varas” izpausmes caur sportu. “Šādas “maigās varas” izpausmes ir stingri nosodāmas, jo šķeļ mūsu sabiedrību, kas arī ir viens no Krievijas piekoptās politikas patiesajiem mērķiem,” teikts paziņojumā.

Ministre aicina sportistus un komandas, trenerus, tiesnešus un citus sporta darbiniekus nedoties uz Krieviju vai Baltkrieviju un nepiedalīties šajās valstīs sporta treniņos un sporta sacensībās. Līdz turpmākam paziņojumam valsts budžeta līdzekļi, kurus sporta organizācijas, sportisti un sporta darbinieki saņem savas darbības nodrošināšanai, ar dalību Krievijā un Baltkrievijā notiekošajos sporta treniņos un sporta sacensībās nedrīkst tikt izmantoti.

Tāpat ministre aicina sporta organizācijas Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem un komandām no Krievijas un Baltkrievijas. Valsts budžeta līdzekļi, kurus sporta organizācijas saņem sporta sacensību organizēšanai Latvijā, nedrīkst tikt izmantoti, ja šajās sporta sacensībās piedalās sportisti vai komandas no Krievijas vai Baltkrievijas. Muižniece arī mudina Latvijā atzītās sporta federācijas un to apvienības vērsties attiecīgo sporta veidu starptautiskajās sporta federācijās un citās starptautiskajās sporta organizācijās ar aicinājumu nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu un komandu, kā arī sporta darbinieku dalību starptautiskās sporta sacensībās.

Federācijas arī aicinātas iestāties par Krievijā un Baltkrievijā plānoto starptautisko sporta sacensību pārcelšanu uz citām valstīm, kā arī atbalstīt nepiešķirt Krievijai un Baltkrievijai un to sporta organizācijām starptautisko sporta sacensību organizēšanas tiesības.  Kā vēstīts, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās.

Jāatzīmē, ka šāds solis varētu izrādīties par nopietnu triecienu dažām Latvijas komandām. Piemēram, “Optibet” hokeja līgas (OHL) vienībai “Liepāja” trīs no četriem rezultatīvākajiem spēlētājiem ir Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām