Muižniekam 18. vieta Eiropas čempionātā MTB maratonā

19/06/2022 16:45
Oskars Muižnieks

Latvijas sportists Oskars Muižnieks svētdien Čehijā izcīnīja 18.vietu Eiropas čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratonā. Elites grupā vīriešiem riteņbraucēji veica 100 kilometrus un pārvarēja 2250 augstuma metrus.

Uzvaru svinēja itālis Fabiāns Rabenšteiners, kurš finišu sasniedza pēc trasē pavadītām trīs stundām 53 minūtēm un 30 sekundēm. Pusminūti viņam zaudēja polis Kšištofs Lukasiks, bet divas minūtes un 20 sekundes vēlāk finišēja čehs Jaroslavs Kulhavijs. Muižnieks no uzvarētāja atpalika 16 minūtes un 16 sekundes, kas deva 18.vietu vairāk nekā 100 sportistu konkurencē.

Tikmēr “Masters” grupā no 35 līdz 39 gadu veciem sportistiem Lauris Purniņš 23 riteņbraucēju konkurencē izcīnīja pirmo vietu, finišēdams četrās stundās 19 minūtēs un 41 sekundē. Startējot tajā pašā trasē, kurā elites grupas sportisti, viņš kopējā ieskaitē bija 42.vietā.

Sievietēm “Masters 45 -49” grupā, kurā sportistes mēroja 70 kilometrus ar 1550 augstuma metriem, Ivanda Eiduka finišu sasniedza četrās stundās un desmit sekundēs, kas šajā grupā deva piekto vietu sešu riteņbraucēju konkurencē.