Mukoko kļūst par visu laiku jaunāko vārtu guvēju Vācijas bundeslīgas vēsturē

19/12/2020 00:08
Jusufa Mukoko

Dortmundes “Borussia” uzbrucējs Jusufa Mukoko piektdien kļuva par visu laiku jaunāko vārtu guvēju Vācijas futbola bundeslīgas vēsturē, taču nespēja glābt savu komandu no zaudējuma.

“Borussia” viesos ar rezultātu 1:2 (0:0) atzina bundeslīgas otrgadnieces Berlīnes “Union” pārākumu.

Kamerūnā dzimušais Vācijas jaunatnes izlašu spēlētājs Mukoko vārtus guva 16 gadu un 28 dienu vecumā, pārspējot rekordu, kas piederēja Leverkūzenes “Bayer” futbolistam Floriānam Vircam, kurš par jaunāko vārtu guvēju kļuva jūnijā 17 gadu un 34 dienu vecumā.

Mukoko “Borussia” pirmajā komandā tika iekļauts savā 16. gadu dzimšanas dienā un nesen kļuva par visu laiku jaunāko spēlētāju bundeslīgā un UEFA Čempionu līgā.

Mukoko jau spēles pirmajā puslaikā trāpīja pa vārtu stabu, bet 60.minūtē viņš bija nekļūdīgs un panāca 1:1, atbildot uz Taivo Avoniji precīzu sitienu. “Borussia” gan punktu nenoturēja, jo 12 minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem izcēlās Marvins Frīdrihs.

“Borussia” vienību šajā spēlē vadīja pagaidu galvenais treneris Edins Terzičs, kurš aizstāj pagājušajā nedēļā atbrīvoto Lisjēnu Favru.

Bundeslīgas kopvērtējumā pirmo vietu ar 28 punktiem 12 spēlēs ieņem Leverkūzenes “Bayer”, tālāk ar 27 punktiem ir Minhenes “Bayern” un “Leipzig”. Dortmundes “Borussia” ar 22 punktiem ir ceturtā, bet ar 21 punktu tai seko Berlīnes “Union” un “VfL Wolfsburg”.