Mukvele gūst “Daugavpils” abus vārtus uzvarā pār “Spartaku”, “Valmiera” pārliecinoši pārspēj tukumniekus

15/04/2022 20:16
Daugavpils

Viljamam Mukvelem gūstot divus vārtus, “Daugavpils” piektdien svinēja uzvaru “Optibet Virslīgas” sestās kārtas mačā. Daugavpilieši mājās ar rezultātu 2:0 (0:0) pieveica Jūrmalas “Spartaks” futbolistus, kuri šajā sezonā vēl nav izbaudījuši uzvaras priekus.

Latgales komanda trešo spēli pēc kārtas “Celtnieka” stadionā neielaida vārtus. Pirmajā puslaikā Idovu Akintola neizmantoja lielisku iespēju izvirzīt daugavpiliešus vadībā, trāpot pa vārtu stabu. Savukārt otrā puslaika ievadā vienā no uzbrukuma epizodēm bumba noripoja nedaudz garām “Daugavpils” vārtiem.

Spēles 59.minūtē pēc pārkāpuma soda laukumā uz “Spartaka” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Viljams Mukvele. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc piespēles no labās puses Mukvele no tuvas distances trieca bumbu vārtos un panāca 2:0.

“Daugavpils” čempionātu sāka ar uzvaru savā laukumā pār “Tukums 2000″/”Telms”, bet pēc tam zaudējumi līdervienībām – 0:4 pret RFS un 1:5 pret “Liepāju” mijās ar bezvārtu neizšķirtiem ar “Valmieru” un “Riga”. Jūrmalniekiem pirmajās četrās spēlēs pie punktiem mačos ar iepriekšējās sezonas pirmo četru vietu ieguvējām tikt neizdevās, bet pēdējā cīņā savā laukumā tika izcīnīts pirmais punkts bezvārtu neizšķirtā ar Salaspils “Super Nova”.

Tikmēr pagājušās sezonas vicečempione “Valmiera” piektdien svinēja pārliecinošu uzvaru sestās kārtas spēlē. Valmierieši savā laukumā ar 3:0 (1:0) uzveica “Tukums 2000″/”Telms” komandu. Mača 24.minūtē valmierieši izpildīja vairākus sitienus pa vārtiem un pēc viena no tiem Raimonds Krollis trāpīja pa pārliktni. Trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām pēc saspēles ar Kamilo Menu 1:0 “Valmieras” labā panāca Džibrils Gejs. Mirkli vēlāk vēl vieniem gūtiem vārtiem tuvu bija gan Mena, kurš trāpīja pa vārtu stabu, gan Krollis, kura sitiens tika bloķēts. Otrā puslaika ievadā, 49.minūtē, Luka Silagadze nesavtīgi atspēlēja bumbu Krollim, kurš dubultoja vidzemnieku pārsvaru. Desmit minūtes vēlāk Silagadze piespēlēja uz soda laukuma vidu, no kurienes bumbu vārtos trieca Ivans Želizko – 3:0. Tukumniekiem šajā mačā nevarēja palīdzēt no Valmieras kluba īrētie Ibrahima Sovs un Rjuga Nakamura.

Savukārt RFS mājās ar rezultātu 2:0 (2:0) uzvarēja meistarsacīkšu debitanti “Super Nova”. Piektajā minūtē RFS izmainīja mača rezultātu – pēc sānu auta iemetiena bumba tika nogādāta pretī vārtiem, no kurienes to tīklā raidīja Emersons Santana Deusleisānu. Septiņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, saņemot Vladislava Fjodorova piespēli no labās malas, 2:0 panāca virslīgas labākais vārtu guvējs Andrejs Iličs. Otrajā puslaikā čempioni nenostiprināja savu pārsvaru, taču arī “Super Nova” futbolistiem neizdevās atspēlēties.

Divas spēles notika jau ceturtdien. “Riga” savā laukumā pieveica “Metta” futbolistus ar 4:0, bet “Liepāja” pēc piecām uzvarām mājās spēlēja neizšķirti ar “Auda” komandu – 1:1.

Turnīra tabulas galvgalī ar sešās spēlēs gūtiem 16 punktiem ir “Liepāja”, ar 14 punktiem seko RFS, 13 punktus nopelnījusi “Riga”, bet 11 punkti ir “Valmierai”. Tālāk ar deviņiem punktiem ir “Auda”, astoņi punkti ir “Daugavpils” futbolistiem, četri – “Tukums 2000″/”Telms” komandai, “Metta” tikusi pie trim punktiem, “Super Nova” pie diviem puntkiem, bet Jūrmalas “Spartaks” – pie viena punkta.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem. Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.