Mūls/Sērums turpina dominēt pludmales volejbolā un triumfē EČ ceturto reizi pēc kārtas

15/08/2021 20:13
Annešs Mūls/Kristians Sērums

Norvēģijas duets Annešs Mūls/Kristians Sērums svētdien Vīnē kļuva par vēsturē pirmo pāri, kurš Eiropas čempionātā pludmales volejbolā uzvarējis četras reizes. Finālā Mūls un Sērums ar 2-1 (21:19, 24:26, 15:12) pieveica lielākā čempionāta pārsteiguma autorus – Nīderlandes pāri Stefans Bormanss/Joriks de Grots.

Finālā norvēģi pēdējā setā atspēlējās no 8:11, gūstot piecus punktus pēc kārtas. Viņi ceturto reizi pēc kārtas kļuvuši par Eiropas čempioniem, turklāt paveikuši to četrus gadus pēc kārtas. Nevienam citam duetam ne sieviešu, ne vīriešu konkurencē tas nav izdevies. Četras zelta medaļas ar dažādiem pāriniekiem ir arī Vācijas sportistiem – Laurai Ludvigai un Jonasam Rekermanam. Nīderlandieši debijā Eiropas čempionātos izcīnīja sudraba medaļas.

Jau ziņots, ka pusfinālā norvēģi, kuri sacensībās izsēti ar pirmo numuru, ar 2-1 (17:21, 21:17, 15:13) apspēlēja nīderlandiešus Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu (12.), bet nīderlandieši, kuriem Vīnē ir piektais numurs, ar 2-0 (21:19, 21:10) pieveica poļus Pjotru Kantoru un Bartošu Losjaku (3.). Cīņā par trešo vietu Kantors/Losjaks ar 2-0 (21:14, 21:19) pieveica 2013.gada pasaules čempionus Brouveru un Mēvsenu, pirmoreiz izcīnot Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļas. Jau ziņots, ka piektdien dalītu devīto vietu vīriešu sacensībās ieņēma Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Sieviešu sacensībās ceturto vietu ieņēma Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kas sacensībās bija izlikts ar ceturto numuru. Spēlē par bronzu latvietes ar 1-2 (21:14, 17:21, 8:15) zaudēja Vācijas sportistēm Karlai Borgerei/Jūlijai Zūdai (12.).

Par Eiropas čempionēm tika kronētas ar trešo numuru izsētās šveicietes Nina Bečarta/Tanja Hīberli, kuras titulcīņā ar 2-0 (21:15, 21:12) uzvarēja Nīderlandes pāri Katju Stamu/Raīsu Shonu (15.). Pirms tam pusfinālos latvietes ar 1-2 (15:21, 21:15, 11:15) cieta neveiksmi pret Nīderlandes duetu, bet vācietes nerealizēja trīs mačbumbas un ar 1-2 (9:21, 24:22, 14:16) zaudēja Šveices pārim.

Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Majoru pludmalē, bet stiprā vēja izraisīto plūdu dēļ vairākas spēles tika aizvadītas Mārupes novadā. 2020.gada septembra mājas turnīrā Latviju pārstāvēja astoņas komandas, tostarp Graudiņa/Kravčenoka, Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs, šiem trim Latvijas duetiem apstājoties astotdaļfinālā. 2020.gada Eiropas čempionātā Jūrmalā uzvaru svinēja norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī šveicietes Joana Heidriha un Anuka Veržē-Deprē. 2021.gada Eiropas čempionāts Vīnē notiks no līdz 15.augustam, un tas ir pirmais lielais turnīrs jau nākamajā nedēļā pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm.