Mūze ar jaunu personīgo rekordu kļūst par Latvijas čempioni šķēpmešanā

28/07/2018 18:20

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze sestdien ar jaunu personīgo rekordu Daugavas stadionā kļuva par valsts čempioni, vienlaikus nodrošinot sev ceļazīmi arī uz Eiropas čempionātu.

Mūze savā labākajā mēģinājumā rīku raidīja 63,18 metrus tālu, izcīnot pirmo vietu. Iepriekšējais personīgais rekords viņai bija 62,09 metri, kas tika sasniegts 2016.gada vasarā.

Otro vietu sieviešu šķēpmešanas sacensībās Latvijas čempionātā sestdien izcīnīja Anete Kociņa, kura veica 61,66 metrus tālu raidījumu, bet trešā ar tikai 57,88 metriem bija valsts rekordiste Madara Palameika.

Iepriekš Eiropas čempionāta normatīvu sieviešu šķēpmešanā bija izpildījušas četras Latvijas sportistes, bet piedalīties kontinenta meistarsacīkstēs varēs tikai trīs, tāpēc ceļazīmju sadalē noteicošo lomu spēlēja tieši valsts čempionāts. Uz meistarsacīkstēm, kas augustā notiks Berlīnē, tādējādi dosies Mūze, Kociņa un Palameika, kamēr normatīvu izpildījušajai Sintai Sprudzānei būs jāpaliek mājās.

Sprudzāne ar 56,10 metrus tālu raidījumu sestdien palika tikai piektā. Šķēpmešanas sacensībās piedalījās arī Latvijas vadošā daudzcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, kura ar rezultātu 53,39 metri bija sestā.

Vēlāk sestdien sacensības šķēpmešanā aizvadīs arī kungi, kur arī tiks dalītas ceļazīmes uz Eiropas čempionātu.

Tikmēr 110 metru barjerskrējienā par Latvijas čempionu kļuva Jānis Baltušs (14,53 sekundes), kurš apsteidza Kārli Sondoru un Armandu Buividu. Savukārt 100 metru barjerās sievietēm uzvarēja Ilona Dramačonoka (15,03 sekundes), kura par 0,16 sekundēm apsteidza Kristīni Derumu. Trešā tikmēr bija Amanda Savicka.

Kārtslēkšanā sievietēm Latvijas čempiones titulu izcīnīja Sonija Aškinezere (3,15 metri), kura aiz sevis atstāja Samantu Homiču (2,80).

Latvijas čempionāts vieglatlētikā atjaunotajā Daugavas stadionā notiks arī svētdien.