Mūzei piektā vieta Dimanta līgas finālā

09/09/2021 23:55
Līna Mūze

Latvijas šķēpmetēji Līna Mūze un Gatis Čakšs ceturtdien ieņēma attiecīgi piekto un septīto vietu Cīrihē notikušajās Dimanta līgas vieglatlētikā finālsacensībās. Mūze savu labāko rezultātu sasniedza ceturtajā mēģinājumā, šķēpu raidot 60,18 metru tālumā.

Pirmajos divos piegājienos viņa šķēpu meta 60,11 un 60,02 metrus tālu, trešais metiens netika ieskaitīts, bet piektajā un sestajā tika sasniegta 57,58 un 58,55 metru atzīme. Uzvaru svinēja vāciete Kristīne Husonga, kura par līderi kļuva trešajā sērijā ar 64,20 metru tālu metienu, bet pēdējā piegājienā rezultātu uzlaboja līdz 65,26 metriem.

Otro vietu ar 62,68 metriem izcīnīja austrāliete Kelsija Lī Bārbere, bet cīņā par bronzu čehiete Nikola Ogrodnīkova uzveica savu tautieti pasaules rekordisti Barboru Špotākovu – 61,54 metri pret 61,43 metriem. Aiz Mūzes ar 52,30 metru tālu raidījumu palika poliete Marija Andrejčika, kuras maijā sasniegtais rezultāts 71,40 metri ir sezonas tālākais metiens.

Tikmēr Čakšs vīriešu sacensībās pirmajā mēģinājumā meta 68,67 metru tālumā, otrais piegājiens netika ieskaitīts, bet no turpmākajām sacensībām latvietis izstājās. Čakšs aģentūrai LETA atklāja, ka izstājies, jo savainojis starpribu muskuli un šī iemesla dēļ vairs neesot bijis iespējams izpildīt metienus. Iesildoties viss esot bijis kārtībā līdz tam brīdim, kad metiena laikā tika gūts savainojums.

Uzvaru izcīnīja vācietis Johanness Feters, kurš otrajā sērijā šķēpu meta 89,11 metru tālu, kas gan krietni atpaliek no viņa šīs sezonas pasaules labākā rezultāta 96,29 metriem. Otro vietu izcīnīja viņa tautietis Juliāns Vēbers ar 87,03 metru tālu raidījumu un trešais bija čehs Jakubs Vadlejhs, kurš šķēpu meta 85,22 metrus tālu.

Aiz goda pjedestāla ar 84,98 metru tālumā mestu rīku palika Moldovas šķēpmetējs Andrians Mardare, 81,65 metri piekto vietu deva Grenādas sportistam Andersonam Pītersam, bet sestais ar 78,11 metru bija ārpus konkurences startējušais mājinieks Simons Vīlands. Dimanta līgas finālos mešanas disciplīnās piedalījās seši labākie sportisti, kuri sezonas gaitā bija iekrājuši visvairāk punktu. Par Dimanta līgas čempioniem savās disciplīnās tika kronēti sportisti, kas uzvarēja fināla sacensībās.