Mūžībā devies 1966.gada PK ieguvējs Čārltons

Džons Čārltons, sportazinas.com
Džons Čārltons | Foto: leedsunited.com

1966.gada Pasaules kausa futbolā uzvarētāju pārstāvis Anglijas izlases rindās Džons Čārltons ir miris 85 gadu vecumā, sestdien paziņoja viņa bijušais klubs Līdsas “United”.

Džons Čārltons, biežāk saukts par Džeku Čārltonu, bija Pasaules kausa ieguvējas Anglijas komandas Roberta (Bobija) vecākais brālis un neatņemama lieliskā trenera Dona Revija vadītās Līdsas “United” būtiska sastāvdaļa, izcīnot 1969.gada Anglijas čempionu titulu un 1972.gada Anglijas Futbola asociācijas kausu.

Čārltons arī aizvadīja veiksmīgu desmit gadus ilgušu karjeru kā Īrijas valstsvienības galvenais treneris, iegūstot segvārdu “Svētais Džeks” par komandas iekļūšanu vairākos nozīmīgos finālturnīros, ieskaitot 1990.gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālu.

“Džeks mierīgi nomira piektdien, 10.jūlijā, 85 gadu vecumā. Viņš bija savās mājās Nortamberlendā ģimenes lokā,” teikts ģimenes paziņojumā. “Tāpat kā draugs daudziem, viņš bija arī mīlēts vīrs, tēvs, vectēvs un vecvectēvs.”

“Mēs nevaram izteikt, cik lepni esam par viņa brīnišķīgo dzīvi un prieku, ko viņš sagādāja tik daudziem cilvēkiem dažādās valstīs un visās dzīves jomās,” teikts ziņojumā. “Viņš bija viscaur godīgs, laipns, humora pārpilns un patiess cilvēks, kuram vienmēr bija laiks cilvēkiem. Viņa zaudēšana atstās milzīgu tukšumu mūsu dzīvē, bet mēs būsim pateicīgi viņam uz mūžu par laimīgām atmiņām.”

“United” arī pati veltīja “Lielajam Džekam” piemiņas vārdus, centrālajam aizsargam, kura bezkompromisa stils raksturoja Revija laikmetu komandā.

“Līdsas “United” ir dziļi apbēdināts, uzzinot, ka kluba leģenda Džeks Čārltons pēc ilgstošas ??slimības pagājušajā naktī miris 85 gadu vecumā,” vēsta klubs savā paziņojumā.

“Čārltons 23 gadu laikā ir sasniedzis kluba rekordu 773 spēļu izskatā “United” krāsās, kļūstot par vienu no visu laiku labākajiem centrālajiem aizsargiem šajā spēlē.”

Pasaules kausa ieguvējs Līdsas “United” rindās spēlēja visu savu profesionālā futbolista karjeru no 1952. līdz 1973.gadam.

Anglijas izlasē kā spēlētājs Džons Čārltons 35 spēlēs guva sešus vārtus.

Čārltons ir trešais Revija vadītās Līdsas komandas loceklis, kurš šogad gājis bojā. Viņš ir sekojis Normena Hantera un Trevora Čerija pēdās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par