Mūžībā devies UEFA ČL izveidotājs

Lenarts Johansons, sportazinas.com
Foto: FIFA

Aizsaulē devies bijušais Eiropas Futbola federāciju asociācijas () prezidents Lenarts Jūhansons, kura tiešā pārraudzībā tika izveidota Čempionu līga.

Bijušais Eiropas futbola jumtorganizācijas vadītājs mūžībā devies otrdien 89 gadu vecumā.

UEFA prezidenta amatā Jūhansons atradās laikā no 1990. līdz 2007. gadam, kad viņu nomainīja Mišels Platinī. Viņš kādu laiku bija arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) viceprezidents, bet cīņā par vadītāja posteni viņš 1998. gadā vēlēšanās piekāpās Zepam Blateram, kurš pēc tam noraidīja apvainojumus par balsu pirkšanu. Abiem pēc tam attiecības bija krietni saspīlētas.

Tieši Jūhansona pārraudzībā savulaik Eiropas kauss tika aizstāts ar UEFA Čempionu līgu. To viņš vēlāk novērtēja kā lielāko panākumu organizācijas prezidenta amatā. Zviedrs tika uzskatīts par šī turnīra tēvu.

UEFA šī cilvēka vadībā krietni mainījās, no administratīvas organizācijas kļūstot par komerciālu uzņēmumu, kas pārrauga Eiropas klubu un izlašu sacensības. Tāpat asociācijas centrālā mītne no Šveices galvaspilsētas Bernes pievārtes tika pārcelta uz Nionu blakus Ženēvas ezeram.

Pēc zaudējuma vēlēšanās 2007. gadā Jūhansons kļuva par UEFA goda prezidentu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par