Nākamajā Pasaules kausā vēl nebūs 48 izlases

2022. gada FIFA Pasaules kausa rīkotājvalsts paziņošana. Foto: Chichago Tribune

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) paziņojusi, ka 2022.gada Pasaules kausā piedalīsies 32 valstsvienības un komandu skaits netiks paplašināts, neskatoties uz iepriekš izskanējušo informāciju.

FIFA iepriekš rekomendēja jau 2022.gadā paplašināt Pasaules kausa finālturnīru līdz 48 izlasēm, tomēr pēc padziļinātas izpētes un sarunām ar PK rīkotājvalsti Katāru, nolemts, saglabāt iepriekš piekopto konceptu.

Iepriekš vēstīts, ka Pasaules kausa finālturnīra paplašināšana notiks tikai tādā gadījumā, ja viena vai vairākas Kataras kaimiņvalstis palīdzēs uzņemt spēles.

Iespējamās partnervalstis varēja būt Bahreina, Kuveita, Saūda Arābija, Omāna un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Taču Bahreina, Saūda Arābija un AAE būtu tikai potenciālas sadarbības valstis, jo to valstu valdības ir noteikušas diplomātisko blokādi pret Kataru.

FIFA vēsta, ka pēc sarrunām ar potenciālajām partnervalstīm, nonākts pie secinājuma, ka 48 komandu finālturnīrs šobrīd nav iespējams.

FIFA prezidents Džanni Infantīno ir entuziastisks atbalstītājs komandu skaita palielināšanai 2022.gadā. Sākotnēji tika iecerēts paplašināties 2026.gada Pasaules kausā, kas norisināsies ASV, Kanādā un Meksikā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par