Fokerots/Rinkevičs sasniedz U22 EČ 1/2 finālu, Namiķe/Brailko zaudē 1/4 finālā

11/06/2022 20:44
Kristians Fokerots un Gustavs Auziņš

Latvijas pludmales volejbola duets Kristians Fokerots/Artūrs Rinkevičs sestdien Eiropas U22 čempionāta ceturtdaļfinālā piedzīvoja izcīnīja uzvaru, nodrošinot vietu pusfinālā. Latvijas pāris, kas izsēts turnīrā ar otro numuru, ar 2-0 (21:18, 21:15) tika pie panākuma pār Čehijas duetu Jakubu Sepku/Tomašu Semeradu (8.). Astotdaļfinālā Fokerots/Rinkevičs ar 2-0 (21:13, 21:9) uzvarēja Francijas duetu Liamu Patu un Tomu Altvisu.

Ceturtdien Latvijas pāris B apakšgrupā ar 2-0 (21:18, 21:13) pārspēja Nīderlandes duetu Koens Herrebūts/Kīss de Hogs (31.) un ar 2-0 (21:10, 28:26) guva virsroku pār lietuviešiem Mantu Donelu un Karolu Palubinski (18.), bet trešajā cīņā ar 2-0 (21:16, 21:14) guva virsroku pār Dino Vinkoviču un Roku Bračko no Slovēnijas (15.).

Latvijas pludmales volejbola duets Anete Namiķe/Varvara Brailko sestdien Eiropas U22 čempionāta ceturtdaļfinālā piedzīvoja neveiksmi. Latvijas duets, kas turnīrā izsēts ar otro numuru, ar 0-2 (11:21, 17:21) piekāpās Ukrainas pludmales volejbolistēm Angelīnai Hmilai un Tetjanai Lazarenko (6.). Astotdaļfinālā Namiķe/Brailko ar 2-0 (21:13, 21:16) uzvarēja itālietes Džadu Bianki un Auroru Matavelji.

Ceturtdien latvietes B apakšgrupā ar 2-0 (21:15, 21:11) pārspēja mājinieces Nadīni Everetu un Desī Poijezu (31.) un 2-0 (21:9, 21:14) sagrāva horvātietes Lucianu Terzi un Leju Rasiču (18.), kamēr pēdējā grupas spēlē ar 2-0 (21:13, 22:20) uzvarēja Maju Maroltu un Živu Javorniku no Slovēnijas (15.).

Jau ziņots, ka Deniela Konstantinova/Amanda Regute nepārvarēja izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, piekāpjoties nīderlandietēm Dezijai Pojesai un Nadīnai Everaertai ar 1-2 un noslēdzot turnīru 17.vietā. Pagājušā gada Eiropas U22 čempionātā sieviešu konkurencē Namiķe/Brailko ierindojās ceturtajā vietā, bet Artūrs Rinkevičš pārī ar Ardi Danielu Bedrīti vīriešu konkurencē izcīnīja sudrabu.

Vēsturiski Latvijas duetiem U22 sacensības vēl veiksmīgākas bijušas 2018.gadā, kad vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Mihails Samoilovs pārī ar Kristapu Šmitu. Tikmēr meitenēm 2021.gada olimpisko spēļu dalībnieces Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa izcīnīja sudraba medaļas.