“Napoli” grauj “Juventus” un turpina dominanci A sērijā

14/01/2023 00:04
Napoli

Spilgtu sniegumu uzbrukumā demonstrējot Hvičam Kvarachelijam un Viktoram Osimenam, Itālijas futbola A sērijas līdervienība “Napoli” piektdien pārspēja savu tuvāko sekotāju turnīra tabulā Turīnas “Juventus”. “Napoli” savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 5:1 (2:1).

“Juventus” pēc nepārliecinošā sezonas sākuma bija izcīnījusi astoņas uzvaras pēc kārtas, šajos mačos nosargājot savus vārtus neskartus. Tas turīniešiem ļāva pakāpties uz otro vietu ar tikpat punktiem, cik trešās pozīcijas turētājai “AC Milan”, un par septiņiem atpaliekot no Neapoles komandas.

Jau 14.minūtē “Napoli” panāca 1:0 – Kvarachelija akrobātiskā lēcienā sisto bumbu atvairīja Vojcehs Ščensnijs, bet Osimens bija pirmais pie vārtiem un ar galvu sita to mērķī. Tuvojoties puslaika vidum, ar sitienu no soda laukuma līnijas vārtu pārliktni norībināja Pasaules kausa ieguvējs Anhels di Marija. Spēles 39.minūtē neapolieši nostiprinājās vadībā pēc tam, kad Osimens soda laukumā ieguva bumbu un piespēlēja to Kvarachelijam, gruzīnam netraucētam panākot 2:0. Tiesa, trīs minūtes vēlāk di Marija ar sitienu no apmēram 13 metriem panāca 1:2.

Otrajā puslaikā pēc nospēlētām desmit minūtēm bumba pēc stūra sitiena nonāca pie Amira Rahmani, kurš apmēram no 11 metru soda sitiena punkta trieca to vārtos – 3:1. Arī šajā vārtu guvumā piespēli atdeva Kvarachelija. Desmit minūtes vēlāk viesi kļūdījās savā laukuma pusē un pēc Kvarachelijas centrējuma Osimens sita nekļūdīgi ar galvu, panākdams jau 4:1. Neapoles futbolisti turpināja uzbrukt un 72.minūtē pēc Eljifa Elmasa sitiena bumba ar rikošeta palīdzību piekto reizi nonāca vārtos.

“Napoli” ar 47 punktiem 18 spēlēs A sērijas turnīra tabulā ieņem pirmo vietu, 17 un 18 mačus aizvadījušās “AC Milan” un “Juventus” apsteidzot par desmit punktiem.