NBA aģents: “Bucks” ļoti noderētu viens spēlētājs, ja klubs vēlas noturēt Adetokunbo…

Jannis Adetokunbo
Jannis Adetokunbo | Foto: Ashley Landis/ Scanpix

Amerikāņu basketbolista Krisa Pola piesaistīšana varētu palīdzēt Nacionālās basketbola asociācijas () klubam Milvoki “Bucks” noturēt sastāvā galveno zvaigzni Janni Adetokunbo, raksta “The Athletic” ar atsauci uz kāda aģenta viedokli, kurš vēlējies palikt anonīms.

Jau ziņots, ka aizvadītajā sezonā “Bucks” ar 56 uzvarām 73 spēlēs ierindojās pirmajā vietā ne tikai Austrumu konferencē, bet arī visā līgā. Arī “play-off” pirmā kārta tika pārvarēta pārliecinoši – 4-1 pret Orlando “Magic”, tomēr jau konferences pusfinālā Milvoki vienība paklupa pret topošo finālisti Maiami “Heat” ar 1-4.

Gan kluba sniegums pēdējos gados, gan arī Adetokunbo neapmierinātība ar savu spēles laiku izslēgšanas turnīra mačos lika basketbola ekspertiem domāt, ka starpsezonā “Bucks” galvenā zvaigzne varētu pamest komandu. Ņemot vērā Milvoki klubā pavadītos gadus, jau šogad Adetokunbo var parakstīt “super-max” līgumu. Ja viņš to neizdarīs, tad pēc 2020./2021. gada sezonas beigām kļūs par neierobežoti brīvo aģentu.

“Pašlaik Milvoki atrodas sarežģītā situācijā, likmes ir ļoti lielas. Iespējamie tituli ies secen, ja klubs zaudēs šo puisi. Man liekas, viņš vēlas redzēt darbības no “Bucks” puses, pēc kurām būtu skaidrs, ka situācija kļūst labāka. No finanšu viedokļa būtu daudz jāpastrādā, bet ir tieši tas, kas viņiem ir vajadzīgs,” aģentu citē “The Athletic”.

Aizvadītajā sezonā desmitkārtējais zvaigžņu spēles dalībnieks Pols pārstāvēja Oklahomasitijas “Thunder”. 70 pamatturnīra spēlēs viņš izcēlās ar vidēji 17,6 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un 6,7 piespēlēm, savukārt septiņās “play-off” cīņās viņam caurmērā 21,3 punkti, 7,4 izcīnītas bumbas zem groziem un 5,3 piespēles.

Pola līgums ar “Thunder” ir spēkā līdz 2022. gadam, taču tajā iestrādāta spēlētāja opcija pirms 2021./2022. gada sezonas, proti, spēlētājam būs izvēle – pavadīt vēl vienu gadu Oklahomasitijā ar algu 44,2 miljoni dolāru (37,4 miljoni eiro) vai arī kļūt par neierobežoti brīvo aģentu.

ESPN žurnālisti noskaidrojuši, ka “Bucks” neplāno aizmainīt Janni uz citu komandu pat tad, ja viņš atteiksies no “super-max” līguma. Klubs centīsies pastiprināt sastāvu, lai parādītu Adetokunbo, ka Milvoki ir labākā vietu, kur var izcīnīt trofeju.

Kā viena no galvenajām pretendentēm uz Adetokunbo tiek minēta Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. Vairāki eksperti uzskata, ka, lai šis klubs varētu nopietni pretendēt uz titulu, tam vajadzēto piesaistīt trešo zvaigzni.

“Grieķu Frīks” pārstāv “Bucks” kopš 2013. gada, kad viņš Milvoki kluba rindās debitēja NBA. Aizvadītajā sezonā Adetokunbo 63 pamatturnīra spēlēs izcēlās ar vidēji 29,5 punktiem, 13,6 atlēkušajām bumbām un 5,6 piespēlēm, savukārt deviņos “play-off” mačos viņam caurmērā 26,7 punkti, 13,8 izcīnītas bumbas zem groziem un 5,7 piespēles.

Gaidāmajā sezonā viņa alga būs 27,5 miljoni dolāru jeb 23,3 miljoni eiro.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par