NBA apskatnieks: Domāju, ka “Pelicans” ievietos Bertānu neaizsargāto spēlētāju sarakstā

Dairis Bertāns, sportazinas.com
Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Ņūorleānas “Pelicans” gaidāmajā sezonā neaizsargāto spēlētāju sarakstā ievietos aizsargu Dairi Bertānu, uzskata “The Athletic” apskatnieks Viljams Gvilorijs.

Bertāns aizvadītajā sezonā negaidīti pievienojās “Pelicans”, parakstot divu sezonu līgumu. Otrā gan viņam nav garantēta, un klubs jebkurā brīdī var atteikties no latvieša pakalpojumiem.

“Pelicans” pārstāvji jau iepriekš skaidri likuši noprast, ka latvieša galvenais uzdevums ir realizēt trīspunktu metienus, ko gan viņš, ienākot NBA, nespēja paveikt pārāk veiksmīgi. Bertāns 12 mačos guva vidēji 2,8 punktus un tālmetienus realizēja tikai ar 29,4% precizitāti. Pirms došanās uz NBA viņš bija ULEB Eirolīgas labākais tālmetienu izpildītājs.

“Bertāna ienākšana NBA nebija viegla,” raksta Gvilorijs. “Esmu gatavs derēt, ka Dairis varētu tikt ievietots neaizsargāto spēlētāju sarakstā laikā no šī brīža līdz sezonas ievadam.”

Ievietošana neaizsargāto spēlētāju sarakstā nozīmē, ka spēlētāju 48 stundu laikā var izvēlēties jebkura cita vienība par tādu pašu atalgojumu. Ja tas nenotiek, basketbolists kļūst par brīvo aģentu.

Bertānam sevi vēl būs jāpierāda NBA Vasaras līgā, lai nodrošinātu sev līgumu uz nākamo sezonu. Visticamāk, tas būs izšķirošais posms, kad “Pelicans” lems par līguma turpināšanu ar latvieti.

“Pelicans” šobrīd tiek uzskatīta par daudzsološāko komandu NBA. Tā šogad draftā ar pirmo numuru izvēlējās Djūkas Universitātes supertalantu Zionu Viljamsonu, kā arī Entonija Deivisa maiņā ar Losandželosas “Lakers” ieguva gados jaunos Lonzo Bolu, Brendonu Ingramu un Džošu Hārtu, kā arī trīs nākotnes drafta izvēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par