NBA apskatnieks: Līgā nav daudz tādu spēlētāju kā Kurucs

Rodions Kurucs, sportazinas.com
Foto: nba.com/nets

ASV populārā basketbola medija “The Ringer” apskatnieks Džonatans Čarkss veltījis atsevišķu rakstu tieši Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bruklinas “Nets” debitantam Rodionam Kurucam, detalizēti vērtējot viņa līdzšinējo NBA sezonu.

“Svarīgs aspekts ir Kuruca fiziskās dotības. Viņš ir 206 centimetrus garš vieglais uzbrucējs ar 218 centimetru roku izplētumu. NBA nav daudz spēlētāju, kuri ar šādiem fiziskajiem parametriem laukumā spēj pārvietoties tik ātri un izpildīt tālmetienus kā viņš,” raksta Čarkss.

Kurucs šosezon vidēji mačā guvis 9,2 punktus, kā arī sakrājis 3,6 atlēkušās bumbas. Latviešu basketbolists šobrīd aizvadījis 26 mačus, bet viņa karjeras gūto punktu rekords vienā mačā ir 24.

“Viņš ir gudrs spēlētājs, kurš laukumā strādā ļoti smagi. Šāds īpašību apvienojumus viņam ļauj veiksmīgi spēlēt abos laukuma galos. Ir reizes, kad viņš pārcenšas un mēģina izdarīt pārāk daudz, tomēr Kurucs vienmēr atrod veidus, kā izmainīt spēles likteni,” raksta Čarkss.

Kurucs pērn NBA tika izraudzīts otrajā kārtā ar 40. numuru, turklāt sākotnēji viņš nebija “Nets” galvenās komandas plānos. Bruklinas komanda bija iecerējusi viņu vairāk nodarbināt Attīstības līgas vienībā Longailendas “Nets”, tomēr viņš ātri vien apliecināja, ka ir gatavs NBA līmenim.

“Latvijā nav tādu basketbola tradīciju un infrastruktūras kā Lietuvā,” turpināja Čarks. “Labākie latviešu spēlētāji kā Kurucs, Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns pirms došanās uz NBA spēlēja Spānijā un tur attīstīja savas prasmes. Kurucam gan bija problēma ar Barselonas komandu, jo tā zināja, ka viņš vēlas doties uz NBA, bet Barselona viņu slēpa, cik vien iespējams.”

Tāpat apskatnieks uzskata, ka Kuruca draftēšana “Nets” vienībai bija riskanta, jo iepriekš latvietis īsti nebija spēlējis profesionālā līmenī, tomēr šobrīd uzskata, ka risks ir atmaksājies. “Grūti teikt, kādi ir viņa griesti, tomēr ir skaidrs, ka Kurucam vēl ir daudz aspektu, kuros viņš var augt.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par