NBA apskatnieks: Porziņģis ir gudrs puisis – viņš saprot, ka Luka ir no citas planētas

Luka Dončičs, Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Luka Dončičs un Kristaps Porziņģis | Foto: mavs.com

Respektablie Nacionālās basketbola asociācijas () apskatnieki Bils Simonss un Marks Steins medija “The Ringer” podkāstā komentēja Kristapa Porziņģa un Lukas Dončiča pārstāvētās Dalasas “Mavericks” sniegumu šajā sezonā un vērtēja abu komandas līderu potenciālu.

Dončičs savā otrajā sezonā NBA rāda fantastisku sniegumu, jo vidēji šobrīd 16 spēlēs sakrājis 30,6 punktus, 10,1 atlēkušās bumbas un 9,8 rezultatīvas piespēles, kamēr Porziņģis ir otrs labākais “Mavs” punktu guvējs ar 18,5 punktiem, 9,1 atlēkušajām bumbām un 2,2 blokiem.

“Viņš ir pārliecināts par saviem spēkiem, it sevišķi no trīspunktu līnijas,” izteicās Steins. “Luka izpilda metienus no vēl tālākas distances nekā trīspunktu zonas un viņam ir vienalga, ko par to kāds teiks, jo Luka tic, ka šie metieni iekritīs grozā. Viņš iepriekš ir parādījis, ka var aizmest garām sešus septiņus metienus pēc kārtas, taču spēles izskaņā spējīgs realizēt izšķirošo metienu.”

“Lukas sniegumā visu izsaka pārliecība par saviem spēkiem un man nav ne jausmas, kur tādu var dabūt 20 gadu vecumā,” turpināja Steins. “Jā, viņš spēlēja Eiropā un 18 gadu vecumā bija labākais spēlētājs Spānijas čempionātā, taču jebkurā gadījumā tas ir zemāks līmenis nekā NBA.”

“Domāju, ka cilvēki vēl pagaidām neapzinās, ka Dončičs ir visu laiku labākais basketbolists 20 gadu vecumā,” atzina Simonss. “Visi domā, ka tas ir , bet mēs varam salīdzināt viņu statistiku šajā vecumā. Džeimss 20 gadu vecumā sezonu pabeidza ar 27,2 punktiem, 7,4 atlēkušajām bumbām un 7,2 piespēlēm, bet Dončičam šobrīd ir 30,6 punkti, 10,1 bumbas zem groziem un 9,8 piespēles.”

“Atšķirība ir tajā, ka Lebrons 20 gadu vecumā laukumā vidēji pavadīja 42 minūtes, kamēr Dončičs spēlē vidēji 35 minūtes,” turpināja Simonss. “Šobrīd arī viņa “usage rate” statistika nav nemaz tika augsta, kā arī interesanti, ka viņa pārējā komanda nav nemaz tik spēcīga. Arī Porziņģis līdz šim nav bijis tik jaudīgs, kā visi gaidīja. Porziņģis ir rādījis labu sniegumu, bet nevarētu teikt, ka viņš ir zvaigzne.”

“Viņš bija izkritis no aprites 20 mēnešus un šobrīd Porziņģis nav komandas vadošais spēlētājs, jo “Mavericks” sastāvā ir Eiropas Lebrons,” komentēja Steins. “Domāju, ka viņš vēl mācās pieņemt savu pašreizējo statusu, jo no Porziņģa laukumā tiek prasīts pavisam kaut kas cits nekā iepriekš. Viņam ir jāatrodas uz trīspunktu līnijas un jāatbrīvo brīva vieta Lukam, lai viņš var doties caurgājienos. Porziņģis nekad to nav darījis un šobrīd vēl pielāgojas šādam stilam.”

“Piekrītu, ka Porziņģis līdz šim nav bijis tik jaudīgs,” izteicās Simonss. “Tomēr uzskatu, ka viņš martā būs pilnībā atguvis savu pārliecību par saviem spēkiem. Ir dīvaini apzināties, ka Porziņģim ar savu augumu spēcīgākais spēles elements nav sniegums zem groza, bet gan spēle perimetrā.”

Simonss arī pavaicāja Steinam, vai pēc viņa domām Porziņģis ir apradis ar domu, ka viņš nav labākais spēlētājs komandā. “Domāju, ka viss vēl ir procesā un mēs visi esam tikai cilvēki,” komentēja Steins. “Tomēr Porziņģis ir gudrs puisis un viņš skaidri saprot, ka Luka nav no šīs planētas. Visu laiku ir bijušas runas par to, kurš būs “Mavs” trešais labākais spēlētājs, bet, manuprāt, tas nav svarīgi, jo viņiem viss akcents ir jāliek uz šiem diviem spēlētājiem.”

Tikmēr Simonss uzskata, ka jebkurš basketbolists tuvākajā laikā vēlēsies būt vienā komandā ar Dončiču, bet Porziņģi viņš jebkurā gadījumā uzskata par teicamu papildinājumu. “Viņš ir lielisks jaunpienācējs “Mavs” komandā, bet vai mēs varam iedomāties vēl trešo metēju šajā komandā, piemēram, Bredliju Bīlu pēc trīs gadiem? Jebkurā gadījumā apbrīnoju Dončiču, kurš spēj ieraudzīt jebkuru spēlētāju un atdot neskaitāmas piespēles neskatoties.”

“Mavericks” sezonu sākusi labi, jo gūtas 11 uzvaras 16 spēlēs, kas ļauj šobrīd ieņemt ceturto pozīciju Rietumu konferencē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par