NBA avoti: Neizpildot konkrētu nosacījumu ceturtajā līguma gadā, Bertāns var zaudēt 11 miljonus

Dāvis Bertāns un Artūrs Kalnītis
Dāvis Bertāns un viņa aģents Artūrs Kalnītis | Foto: https://twitter.com/DBertans_42/

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” uzbrucējs , neizpildot konkrētu nosacījumu ceturtajā līguma gadā, var zaudēt 11 miljonus dolāru, liecina medija “The Athletic” pieejamā informācija.

Bertāns parakstījis piecu sezonu līgumu, kura vērtība ir 80 miljoni dolāru. Algu datubāzes “Spotrac” jaunākā informācija liecina, ka nākamo sezonu laikā viņa atalgojums “uz papīra” būs 15, 16, 16, 17 un 16 miljonus dolāru.

“Bertāna līgumā ir daži interesanti aspekti,” raksta “Wizards” apskatnieks Freds Kacs, kurš no NBA avotiem uzzinājis dažas detaļas.

Viņa līguma pēdējais gads nav garantēts un, ja latviešu spēlētājs 32 gadu vecumā pēc ceturtās sezonas vēlēsies beigt sadarbību, viņš to varēs darīt un kļūt par neierobežoti brīvo aģentu.

Parasti NBA, slēdzot ilgtermiņa līgumu, spēlētāja alga ik sezonu palielinās. Jautājumi rodas par to, kāpēc Bertāna gadījumā viņa atalgojums ceturtajā gadā ir lielāks nekā piektajā, proti, 17 miljoni ceturtajā sezonā un 16 piektajā? Tas ir gudrs gājiens no aģenta Artūra Kalnīša puses.

Proti, Bertānam ir jānospēlē vismaz 75% no visām “Wizards” spēlēm ceturtajā sezonā, lai saņemtu šos 16 miljonus piektajā sezonā. Ja tas nenotiks, viņa alga piektajā līguma gadā būs pieci miljoni un tādējādi latvietis zaudēs 11 miljonus dolāru jeb 80 miljoni pārtaps par 69 miljoniem.

Kalnīša shēma ļāvusi Dāvim nopelnīt papildus vienu miljonu. Tā vietā, lai garantēti būtu 16 miljoni ceturtajā gadā, aģents sakārtoja tā, lai garantēti būtu 17 miljoni. Tādējādi, ja nu “Latviešu Lāzers” nenospēlēs šos 75% maču, tad viņš pazaudēs 11, nevis 12 miljonus, kā tas būtu situācijā, ja piektajā gadā būtu paredzēts vislielākais 17 miljonu dolāru atalgojums.

Ja arī radīsies situācija, kad Dāvis netiks pie 16 miljoniem pēdējā līguma gadā, viņš varēs pārtraukt sadarbību. Ja latvieša līmenis joprojām būs augstā līmenī, Bertāns varēs uzklausīt citas komandas, kas, iespējams, būs gatavas maksāt vairāk nekā piecus miljonus sezonā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par