NBA: “Cavaliers” atspēlē 25 punktu deficītu un nonāk uzvaras attālumā no nākamās kārtas (VIDEO)

21/04/2017 09:00

Pašreizējā čempione Klīvlendas “Cavaliers” ceturtdien spēja atspēlēties pēc 25 punktu deficīta puslaikā, sasniedzot jaunu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas sacensību rekordu.

“Cavaliers” Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā ar rezultātu 119:114 (27:37, 22:37, 35:17, 35:23) viesos pārspēja Indiānas “Pacers”, kaut mača laikā tai bija pat 26 punktu deficīts, bet spēles vidū tika zaudēts ar 25 punktiem. Šī ir pirmā reize vēsturē, kad kāda komanda izslēgšanas turnīrā tikusi pie uzvaras, puslaikā atrodoties tik lielos iedzinējos.

Lieliski nospēlēja uzvarētāju lielākā zvaigzne Lebrons Džeimss, kurš izcēlās ar 41 punktu, 13 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm, arī sasniedzot vairākus rekordus. Džeimss apsteidza Kobi Braientu un pacēlās uz trešo vietu starp visu laiku rezultatīvākajiem “play-off” dalībniekiem, uzvarēja divdesmitajā “play-off” pirmās kārtas spēlē pēc kārtas, kas ir jauns rekords, kā arī devīto reizi karjerā izslēgšanas turnīrā tika pie “triple-double”, gūstot vismaz 30 punktus, kas ļāva apsteigt Oskaram Robertsonam līdz šim piederējušo līgas rekordu.

Džeimss 28 no saviem punktiem sameta otrajā puslaikā.

“Viņi mums uzklupa pirmajā puslaikā, tomēr pārtraukumā ģērbtuvēs teicu puišiem, ka nepieciešams pretiniekus pāris reižu apturēt un tad jau redzēsim, kas notiks,” pēc mača teica Džeimss. “Atgriezāmies spēlē un vairākas reizes lieliski nospēlēja mūsu rezervisti.”

26 punktu deficīta atspēlēšana izslēgšanas turnīra mačā ir trešais labākais rādītājs līgas vēsturē un labākais kopš 2012.gada, kad Losandželosas “Clippers” uzvarēja pēc būšanas iedzinējos ar 27 punktiem duelī pret Memfisas “Grizzlies”.

No citiem “Cavaliers” basketbolistiem pa 13 punktiem sameta Kevins Lavs, Ērls Smits, Karijs Ērvings un Čenings Frajs, kamēr ar 12 punktiem atzīmējās Kails Korvers.

Tikmēr “Pacers” sastāvā 36 punktus guva Pols Džordžs, 21 no tiem sametot otrajā ceturtdaļā.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Cavaliers” basketbolisti izvirzījušies vadībā ar 3-0 un šī ir vien otrā reize “Pacers” komandas vēsturē, kad tā zaudējusi pirmajās trijās sērijas cīņās.

“Otro puslaiku sākām ar 25 punktu pārsvaru un mums bija iespēja pielikt kāju pie viņu rīkles. Tā vietā iznācām laukumā relaksēti un ļāvām viņiem trāpīt brīvus tālmetienus,” teica Džordžs.

Citā Austrumu konferences sērijā vadību ar 2-1 pārņēma Milvoki “Bucks” komanda, kas savā laukumā ar 104:77 (32:12, 25:18, 21:16, 26:31) sagrāva Toronto “Raptors”. Uzvarētājiem 20 punktus sameta Kriss Midltons, kamēr Jannim Adetokunbo bija 19 punkti.

LETA jau vēstīja, ka latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns ceturtdien iemeta divus tālmetienus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda cieta pirmo neveiksmi šīs sezonas izslēgšanas turnīrā. “Spurs” ar rezultātu 94:105 (21:21, 25:29, 17:31, 31:24) viesos piekāpās Memfisas “Grizzlies”, Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām saglabājot vadību ar 2-1.

Pēc trim ceturtdaļām “Spurs” komandai bija 18 punktu deficīts un ceturtā perioda ievadā laukumā izgāja latvietis, tomēr viņam neizdevās viesus glābt.

“Spurs” komanda bija pieveikusi “Grizzlies” desmit izslēgšanas turnīra spēlēs pēc kārtas, tomēr šosezon regulārajā čempionātā zaudēja divos mačos Memfisā.