NBA: “Cavaliers” turpina krist – ceturtais zaudējums pēdējās piecās spēlēs

31/03/2017 10:22

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pašreizējā čempione Klīvlendas “Cavaliers” ceturtdien turpināja neveiksmju sēriju, regulārā čempionāta spēlē viesos ar 93:99 (28:22, 22:19, 21:37, 22:21) atzīstot Čikāgas “Bulls” komandas pārākumu.

“Cavaliers”, kas vēl nesen bija Austrumu konferences līdere, cieta trešo zaudējumu pēc kārtas un ceturto pēdējos piecos mačos.

Viesiem ceturtdien aizvadītajā spēlē komandas līderis Lebrons Džeimss guva 26 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr Kairijs Ērvings sameta 20 punktus.

Džeimss šajā mačā apsteidza Šakilu O’Nīlu visu laiku NBA rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, ar 28 599 punktiem paceļoties uz septīto pozīciju.

Savukārt “Bulls” rindās teicams mačs izdevās Nikolam Mirotičam, kurš guva 28 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet Džimijs Batlers sameta 25 punktus.

Pēc puslaika “Cavaliers” bija vadībā ar 50:41, tomēr trešajā periodā iniciatīvu pārņēma Čikāgas klubs, veicot izrāvienu 11:3 un pirms pēdējās ceturtdaļas esot vadībā jau ar 78:71, beigās pārsvaru nosargājot un izcīnot trešo uzvaru pēdējos četros mačos.

“Šobrīd mums ir slikts posms. Nevaru sūdzēties par komandas sniegumu, vienkērši ir neveiksmju josla. Jāmēģina ar to tikt galā, jāpaveic nopietns darbs, jo līdz izslēgšanas spēlēm ir palicis maz laika,” pēc mača sacīja Džeimss.

Zīmīgi, ka šosezon četros savstarpējos šo komandu mačos “Bulls” izcīnīja četras uzvaras. Čikāgas komanda turpina cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs, Austrumu konferencē ieņemot devīto pozīciju, no astotajā vietā esošās Indiānas “Pacers” atpaliekot tikai par vienas uzvaras tiesu. Abām komandām līdz regulārā čempionāta beigām vēl jāaizvada pa septiņām spēlēm.

“Mums jāuzvar visās atlikušajās cīņās. Komanda tam ir noskaņojusies,” optimistisks pēc cīņas bija Batlers.

Cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs turpina arī Portlendas “Trail Blazers”, kas ceturtdien mājās ar 117:107 (32:31, 33:25, 31:29, 21:22) uzvarēja Hjūstonas “Rockets”, tiekot pie piektā panākuma pēc kārtas un astotā pēdējos deviņos mačos.

Demjens Lilards uzvarētāju rindās guva 31 punktu un izdarīja 11 rezultatīvas piespēles, kamēr “Rockets” no neveiksmes neglāba Džeimsa Hārdena 30 punkti un astoņas atlēkušās bumbas.

“Mēs paveicām lielisku darbu, sodot pretiniekus par kļūdām. Komandā šobrīd visi uzticas viens otram, labi kustinām bumbu un rādām stabilu sniegumu. Mēs spēlējam ar pārliecību, tāpēc tiekam pie uzvarām,” pēdējā laika “Trail Blazers” labo sniegumu komentēja Lilards.

Hārdens pirmajā ceturtdaļā, trāpot precīzu tālmetienu, palīdzēja “Rockets” komandai labot NBA rekordu, jo šosezon Hjūstonas klubs regulārajā čempionātā ir realizējis 1078 trīspunktu metienus, pārspējot pērn Goldensteitas “Warriors” iespēto.

“Trail Blazers” Rietumu konferencē ar 37 uzvarām 75 spēlēs ir astotā, par diviem panākumiem apsteidzot Denveras “Nuggets”, kam gan ir spēle rezervē.

Tikmēr Detroitas “Pistons” mājās sīvā cīņā ar 90:89 (16:18, 19:21, 24:24, 31:26) uzvarēja pastarīti Bruklinas “Nets”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju. “Pistons” rindās Markuss Moriss guva 28 punktus.

Detroitas klubs Austrumu konferencē ir desmitajā vietā.

Ceturtdien savu NBA karjeras rezultativitātes rekordu laboja spāņu saspēles vadītājs Rikijs Ruvio, kurš guva 33 punktus un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles, kamēr viņa komandas biedrs Karls Entonijs Taunss izcēlās ar 32 punktiem, palīdzot Minesotas “Timberwolves” komandai mājās ar 119:104 (37:37, 30:23, 29:22, 23:22) uzvarēt Losandželosas “Lakers”.

Līgas un Rietumu konferences kopvērtējumā līderpozīciju ar 61 uzvaru 75 spēlēs ieņem Goldensteitas “Warriors”, kamēr otrā ar 57 panākumiem 74 dueļos ir Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”.

Tikmēr Austrumu konferencē pirmā ar 48 uzvarām 75 spēlēs ir Bostonas “Celtics”, kamēr “Cavaliers” ir 47 panākumi 74 cīņās.

Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” vienība ar 28 uzvarām 75 cīņās ir 13.pozīcijā un vairs nepretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.