NBA čempions apsveic Konliju ar debiju Zvaigžņu spēlē: No kucēna līdz buldogam, pelnīti!

06/03/2021 13:25
Tonijs Alens un Maiks Konlijs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempions Tonijs Alens sociālajā vietnē „Twitter” apsveicis savu bijušo komandas biedru Maiku Konliju, kurš 33 gadu vecumā pēc 14 līgā pavadītām sezonām pirmo reizi saņēmis uzaicinājumu piedalīties visu Zvaigžņu spēlē.

Jau ziņots, ka Konlijs Zvaigžņu spēlē  aizstās savainoto Fīniksas “Suns” aizsargu Devinu Bukeru, kurš pasākumā nepiedalīsies kreisā ceļgala sastiepuma dēļ. “Jazz” veterāns, kuram tā būs debija līgas Zvaigžņu spēlē, ieņems Bukera vietu arī trīspunktu metienu konkursā. Viņš ir pirmais basketbolists līgas vēsturē, kurš savu debiju nozīmīgajā pasākumā aizvadīs pēc 14 vai vairāk līgā pavadītajām sezonām.

“Ir! No kucēna līdz buldogam. Ģimenes saites. Apsveicu! Pilnīgi pelnīti!” ierakstu twitterī publicēja Alens.

Alens, kurš par NBA čempionu kļuva 2008.gadā Bostonas „Celtics” rindās, bet 2010.gadā aizspēlējās līdz finālam, ar Konliju kopā pārstāvēja Memfisas „Grizzlies” no 2010./2011. līdz 2016./2017.gada sezonai. „Grizzlies” Konliju draftēja 2007.gadā, pašreizējam Jūtas „Jazz” saspēles vadītājam pavadot Memfisā pirmās 12 sezonas.

Savukārt Sanantonio „Spurs” uzbrucējs Demārs Derozans paudis sašutumu par līgas izvēli traumētā Devina Bukera vietā uz Zvaigžņu spēli uzaicināt Konliju, nevis viņu. „Ir pienācis brīdis, kad atliek tikai pasmieties par šīm nejēdzībām,” twitterī ierakstījis Derozans.

„Spurs” aizsargs nav apmierināts ar šādu lēmumu, jo pārspēj Konliju pēc galvenajiem statistikas rādītājiem. „Jazz” saspēles vadītājs šosezon vidēji guvis 16,1 punktus, 3,5 atlēkušās bumbas un atdevis 5,7 rezultatīvas piespēles, kamēr Derozana kontā 20 punkti, 4,9 izcīnītas bumbas zem groziem un 7,2 piespēles.

Konlijs kļūs par pašreizējās NBA līdervienības Jūtas „Jazz” trešo pārstāvi Atlantā notiekošajā Zvaigžņu spēlē, pievienojoties Donovam Mičelam un Rūdijam Gobēram. Savukārt “Spurs”, kas ieņem 7.vietu Rietumos šogad nav pārstāvēta Zvaigžņu spēlē.

Zvaigžņu spēle Atlantā šogad notiks neierastā formātā, proti, gan pati spēle, gan pasākumi tiks aizvadīti vienas dienas ietvaros. Tiešraide sāksies pēc Latvijas laika 8. martā plkst. 00:00, bet pirmie konkursi paredzēti plkst. 1:30, kad risināsies “Tacko Bell” prasmju konkurss un “MTN DEW” trīspunktu metienu sacensības. Savukārt 3:00 tiks dots starts pašai Zvaigžņu spēlei, kuras puslaika pārtraukumā tiks aizvadīts “AT&T” “danku” konkurss.

Līdzīgi kā pērn arī šogad Zvaigžņu spēles pēdējā ceturtdaļā tiks godināts traģiski bojā gājušais Kobe Braients. Beidzoties trīs ceturtdaļām, tiks ņemts vērā, cik punktus līdz tam brīdim guvusi vadībā esošā komanda, kurai noslēdzošajā spēles nogrieznī būs jāiemet 24 punkti, lai uzvarētu, bet iedzinējiem nāksies gūt vairāk punktus, lai svinētu panākumu.