NBA eksperti: “Mavericks” absolūti izdemolēja draftu! Tagad viņiem sastāvā nav vājo vietu…

Riks Kārlails
Riks Kārlails | Foto: Dalasas "Mavericks"

Nacionālās basketbola asociācijas () eksperti Kevins O’Konors un Džonatans Čarkss atzinīgi novērtējuši Kristapa Porziņģa pārstāvētās Dalasas “Mavericks” veikumu šonedēļ notikušajā draftā.

Jau ziņots, ka Dalasa drafta naktī aizmainīja komandas labāko tālmetienu izpildītāju Setu Kariju uz Filadelfijas “76ers”, bet pretī saņēma Džošu Ričardsonu un drafta 36. izvēli, kas rezultējās 22 gadus vecā uzbrucēja Tailera Beja iegūšanā.

“Viņi absolūti izdemolēja draftu un veica lieliskus darījumus,” atzina Čarkss. “Izdarītā maiņa gan “76ers”, gan “Mavericks” padarīja spēcīgākus. Skatoties no Dalasas perspektīvas, Ričardsons ir perfekts basketbolists blakus Lukam [Dončičam]. Viņš ir lielisks aizsardzības spēlētājs, kurš ir radošs. Filadelfijā Ričardsona loma bija pārāk liela viņa spējām, bet blakus Dončičam tas nekad nenotiks – perfekts spēlētājs Dalasai.”

“Mavs” drafta procesā ar 18., 31. un 36. numuriem ieguva attiecīgi 20 gadus veco uzbrucēju Džošu Grīnu, 20 gadus veco snaiperi Tairelu Teriju, kā arī Beju. Tieši Terijs iepriekš vairāku NBA ekspertu vidū tika vērtēts ļoti augstu un no šī spēlētāja ir vērts gaidīt ievērības cienīgu sniegumu.

“Viņam ir jāprogresē pie fundamentālām lietām, piemēram, esmu pamanījis, ka viņa kāju darbība nereti pieviļ,” komentēja O’Konors. “Nestabilitāte ir Terija mīnuss, taču es ticu viņa personībai. Esmu dzirdējis ļoti daudz informācijas, ka Terijs vienmēr smagi strādā, turklāt viņš bija A līmeņa students Stenfordas universitātē, kurš vienmēr fokusējies uz mācībām. Tagad viņš pirmo reizi varēs koncentrēties tikai uz basketbolu. Teriju salīdzina ar Setu Kariju, bet viņam, atšķirība no Karija piemīt spēles veidotāja instinkts.”

“Kopš brīža, kad “Mavericks” draftēja Teriju, es nodomāju – ko tas nozīmē Seta sakarā? Tad notika maiņa un viss kļuva skaidrs. Viss, ko Dalasa izdarīja drafta naktī, manuprāt, viņus ļoti ātri pietuvināja NBA fināliem,” secina O’Konors.

“Man ļoti patīk Grīns,” atzina Čarkss. “Tagad viņiem ir divi divus metrus gari spēlētāji [Grīns un Ričardsons], kuri var veiksmīgi spēlēt aizsardzībā. Es te redzu līdzības ar Losandželosas “Lakers”, kas ir augumā liela komanda. Viņu vienīgais spēlētājs zem diviem metriem bija Reidžons Rondo un izskatās, ka “Mavericks” būvē kaut ko līdzīgu – arī viņi ir ļoti liela un nopietna komanda!”

“Pēc drafta redzēju, ka bukmeikeru kantoros uzlabojās “Mavs” izredzes triumfēt nākamā gada čempionātā,” atklāja O’Konors. “Es uz viņiem uzlikšu likmi, bet vai viņi uzvarēs? Kas to, lai zina, bet esmu drošs, ka viņi “play-off” tiks tālu. Pagājušajā sezonā Setam Karijam ne reizi vien izslēgšanas spēlēs bija jāsedz Kavai Lenards, jo viņiem nebija citas izvēles. Tagad “Mavs” ir sastāvs, kuram nav vājo vietu!”

“Luka nākamsezon var kļūt par MVP,” secina O’Konors. “Ja man jāprognozē, kurš uzvarēs nākamajā sezonā, manuprāt, tā var būt Dalasa.”

“Mavericks” parakstīja divvirzienu līgumus ar diviem nedraftētiem spēlētājiem – aizsargu Neitu Hintonu un centru Frediju Džilespī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par