NBA eksperti pauž viedokli, kādēļ Bertānam nebūtu jāpiešķir “sestā spēlētāja” balva

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: AP Photo/Nick Wass, File

Nacionālās basketbola asociācijas () populārais apskatnieks un ESPN žurnālists Zeks Lovs un viņa kolēģis Kriss Herings pauduši viedokli, kādēļ Vašingtonas “Wizards” uzbrucējam Dāvim Bertānam nebūtu jāpiešķir līgas labākā “sestā spēlētāja” balva.

Lovs kopā ar Heringu diskutēja par to, kam būtu jādod labākā “sestā spēlētāja” balva, kas tiek basketbolistam, kurš sezonas ietvaros rādījis labāko sniegumu, pārsvarā nākot no rezervistu soliņa. Abu favorīti ir Montrezls Herels un Deniss Šrēders.

Abi ir vienisprātis, ka Bertāns nevar saņemt šo balvu, jo viņš spēlē komandā, kas pārsvarā zaudē, nevis uzvar. Ziemeļamerikā tam ir neoficiāls termins “losing team” jeb tāda, kas necīnās par vietu “play-off”.

“Pirmais puisis, kurš man nāk prātā, ir Bertāns,” atzina Herings, kurš atbildēja uz  Lova jautājumu, kurš, viņaprāt, ir labākais “sestais spēlētājs” no zaudējošas komandas. “Bertāns spēris ievērojamu soli uz priekšu nopelnīs lielu naudu starpsezonā. Viņš vienmēr bijis lielisks metējs, kurš neredzēja jēgu doties palīgā komandai uz Orlando. Viņa komandai nav reāli izredžu iekļūt “play-off”, bet Dāvis individuāli spēlēja fantastiski visu sezonu, ja neņem vērā sniegumu aizsardzībā. Viņa izvēli “sestā spēlētāja” balvai sarežģītu padara tas, ka Bertānam ir vāja aizsardzība un ka “Wizards” nav “play-off” pretendente, tomēr viņš rādījis tik kvalitatīvu sniegumu uzbrukumā, ka ir pelnījis būt vismaz kandidātu lokā.”

“Bertāns ir manā sarakstā starp “slikto komandu” labākajiem sestajiem spēlētājiem, bet es viņu nevērtēju kā pretendentu šai balvai,” kolēģi papildināja Lovs. “Šis puisis var iemest no jebkuras pozīcijas un realizē 42% tālmetienu no miljons mēģinājumiem. Dāvis nav spējis padarīt Vašingtonas briesmīgo aizsardzību labāku, bet uzbrukumā ir spējis to padarīt par diezgan labu komandu. Viņš nav manā sarakstā, jo ir no zaudējošas komandas un šādas vienības kandidātam ir jābūt patiešām nozīmīgam iemeslam, lai viņu varētu uzskatīt par reālu pretendentu.”

Vašingtonas klubs nācis klajā ar kampaņu, aicinot balsot par latviešu uzbrucēju līgas “sestā spēlētāja” balvai. Kluba zvaigzne Džons Vols šādu ieceri pilnībā atbalsta, to iepriekš apliecinot ar savu komentāru tviterī. NBA izcilniekus noteiks mediju pārstāvji, kuriem būs jānobalso par labākajiem dažādās kategorijās.

Bertāns šosezon no 54 spēlēm tikai četrās gājis sākumsastāvā, taču tas viņam neliedz ar vidēji 15,4 punktiem būt otram labākajam Vašingtonas kluba punktu guvējam. Tāpat ar 42,4% realizētajiem tālmetieniem viņš ir viens no labākajiem NBA šajā aspektā. Bertāns pievienojis arī 4,5 atlēkušās bumbas un 1,7 rezultatīvas piespēles.

Bertāns nolēma sezonas turpinājumā nepalīdzēt “Wizards”, lai neriskētu gūt traumu, kas savukārt liegtu parakstīt viņa karjeras lielāko līgumu. Dāvis, visticamāk, noslēgs jaunu kontraktu tieši ar “Wizards”, nevis kādu citu klubu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par