NBA eksperts par Porziņģi: Viņš nevar būt “Mavericks” otrā zvaigzne…

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Dalasas “Mavericks” spīdeklis nevar būt vienības otrā zvaigzne un “Mavs” būtu jāmeklē vēl viens augsta kalibra spēlētājs, uzskata medija “The Ringer” basketbola analītiķis Kevins O’Konors.

“Manuprāt, Porziņģis nevar būt “Mavericks” otrā zvaigzne viņa veselības problēmu dēļ,” nesenajā “The Ringer NBA Show” podkāstā noteica O’Konors. “Pat ja viņš rāda savu labāko sniegumu un ir vesels, Dalasa nevar paļauties, ka viņš būs vienības otrais labākais spēlētājs un izvairīsies no traumām arī nākotnē.”

“Es “Mavs” vietā atrastu īstu otro numuru, uz kuru var pilnībā paļauties,” turpināja eksperts. “Mani vienmēr ir satraukušas Kristapa traumas. Viņš ar to cīnījās vēl pirms nonākšanas NBA.”

Tomēr O’Konoram pretēju viedokli pauda Kriss Vernons. “Vai zini, par kuru spēlētāju vēl tā cilvēki ir runājuši? Par Entoniju Deivisu! Kaut vai paskatieties viņa pirmās četras sezonas. Puisis vienmēr bija izkritis no sastāva, jo kaut kas allaž nebija labi ar viņa veselību. Es varu akceptēt šo kritiku, bet esmu drošs, ka, ja viņš ir vesels, viņš var būt otrs labākais spēlētājs Dalasā. Es joprojām esmu augstās domās par Porziņģi.”

“Porziņģa traumas ir bijušas nopietnākas kā Deivisam,” atbildēja O’Konors. “Vecīt, es nemelošu – vienu gadu pirms viņš pieteicās draftam es Porziņģi vērtēju kā 10. talantīgāko spēlētāju, taču 2014. gadā viņš atteicās no dalības tajā, jo nejuta, ka būs “loterijas izvēle”. Viņš atgriezās nākamgad un tika draftēts ar ceturto numuru. Es šim puisim sekoju līdzi jau sen un man viņš ļoti patīk kā spēlētājs, bet tagad es redzu, ka viņam savā četrus gadus ilgajā NBA karjerā izveidojies jau ļoti garš traumu saraksts.”

“Man patīk viņa spēle un es būtu priecīgs, ja manā komandā būtu Poziņģis un šāds spēlētājs būtu vērtīgs, piemēram, sērijā pret Losandželosas “Lakers”, taču fakts ir tāds, ka viņam visu laiku ir traumas,” secina O’Konors. “Skaidrs, ka viņa talants atbilst otrā labākā spēlētāja lomai, bet realitātē es diemžēl redzu viņu kā trešo labāko, jo viņš ne vienmēr ir pieejams. Līdz ar to Dalasai būtu jāskatās, piemēram, Jaņņa Adetokunbo vai Bredlija Bīla virzienā.”

“Manuprāt, tas būtu svarīgi it īpaši arī tādēļ, ka “Mavericks” būtu periodiski jādod atpūta Dončičam un jāļauj bumba kontrolēt citai zvaigznei,” secina apskatnieks. “Piemēram, padomājiet, kā Deiviss palīdz Lebronam Džeimsam. Viņš spēj izveidot iespējas, pats ar bumbu pāriet pāri centram un piespēlēt, atrodoties postā. Porziņģis nevar neko no tā – viņš ir tīrs uzbrukumu noslēdzējs, kurš var iemest tālmetienus un aizsargāt grozu, taču nevar gaidīt, kad viņš būs radošs uzbrukumā un veidos iespējas komandas biedriem vai noņems atbildības nastu no Lukas.”

“Lebrons ir teicis Deivisam: “Man vajag, lai es varu periodiski uzticēt tev līdera lomu”. Nedomāju, ka Luka tāpat domā par Porziņģi, jo viņš nav spēlētājs, kurš rada izdevības – mēs esam redzējuši, ka viņš var spīdēt tikai tad, ja blakus ir kāds ar spēles veidotāja prasmēm,” secina O’Konors.

Tikmēr Vernons turpināja slavēt Porziņģi. “Pret Losandželosas “Clippers” vienā no spēlēm bija skaidrs, ka šī nav Lukas diena un Porziņģis vienkārši “norāva jumtu” [trešais mačs, kurā latvietis guva 34 punktus un sakrāja 13 atlēkušās bumbas]. Skatījos un domāju – svētā Dievmāte! Pretiniekiem nav neviena, kurš viņam var stāties ceļā!”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par