NBA eksperts šī gada drafta talantu Hauseru salīdzina ar Bertānu

29/07/2021 17:20

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) apskatnieks Kevins O’Konors šī gada drafta talantu Semu Hauseru salīdzina ar latviešu spēlētāju Dāvi Bertānu. Medija “The Ringer” drafta eksperts Hauseram prognozē vietu TOP 60, iekļaujot viņu 50. pozīcijā. Eksistē liela iespēja, ka Hausera vārds tiks nosaukts gaidāmajā naktī paredzētajā draftā, kas sāksies plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.

23 gadus vecais uzbrucējs tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pieejamajiem tālmetienu izpildītājiem draftā, kuram līdzīgi kā Bertānam, spēle aizsardzība nav stiprā puse. “Viņš ir viens no labākajiem metējiem, kurš pieejams draftā, taču Hauseram ir jāpierāda, ka viņš spēj “izdzīvot” aizsardzībā, lai nostiprinātos līgā,” raksta O’Konors.

Hausers aizvadītajā sezonā Virdžīnijas universitātes rindās NCAA turnīrā guva vidēji 16 punktus, realizējot 41,7% trīspunktnieku. Tāpat viņš iemeta 89,6% soda metienu un sakrāja 6,8 atlēkušās bumbas. Fakts, ka viņš ir augsta līmeņa metienu izpildītājs, var palīdzēt sportistam nonākt planētas spēcīgākajā līgā.

O’Konors uzsver, ka Hausers ir izcils metējs, kurš punktus var gūt arī, esot postā. Tāpat viņš norāda uz basketbolista cīņassparu aizsardzībā, tajā pašā laikā atzīstot, ka aizsardzības fundamentālās prasmes Hauseram nav augstā līmenī. “Viņam trūkst atlētiskuma un spēles veidotāja prasmju,  kā arī viņam iet grūti aizsardzībā. Hausers nav pietiekami liela auguma spēlētājs, lai tiktu galā ar lielākiem un spēcīgākiem pretiniekiem, kā arī nav pietiekami veikls. Uzlabojot šos aspektus, viņš var izveidot veiksmīgu karjeru NBA.”

Hausers ir augumā īsāks nekā Bertāns, jo viņa garums ir 198 centimeri, kamēr “Latviešu lāzers” ir 208 centimetrus garš. Jāatzīmē, ka Bertāns pēc draftēšanas 2011. gadā uzreiz nenonāca NBA, pirmo spēli planētas spēcīgākajā līgā aizvadot vien 2016. gadā, taču tas viņam neliedza nostiprināties pasaules labākajā līgā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….