NBA fināls ir klāt – vai sagaidāma intriga?

31/05/2018 15:20
Nokopēts

Jau naktī uz piektdienu, pulkstens 4:00 pēc Latvijas laika, startēs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas kulminācijas šovs – izslēgšanas spēļu turnīra finālsērija. Ierindā vecie aizdomās turamie Goldensteitas  „Warriors” ar četriem superstāriem ierindā pret Karali Džeimsu un Klīvlendas “Cavaliers”. Ko varam (ne)sagaidīt no šī dueļa?

[post_bet]

Visā pasaulē tiek runāts, ka NBA palikusi garlaicīga. Jau četrus gadus finālā tiekas vienas un tās pašas komandas, tāpēc neviļus piezogas jautājums, vai tas nāk par labu līgas tēlam. Kamēr pirmā bumba nav mesta gaisā, visi izteikumi par potenciāli neinteresanto finālu ir futūristiski. Pāris indikācijas tam, ka tā patiešām būs, gan ir.

Ceļš līdz finālam

Daudzi eksperti steidz apgalvot, ka abu komandu ceļš līdz finālam ir uzskatāms par šī gada „play-off” īsto “odziņu”. „Cavs” divreiz bija jāspēlē septītā spēle, komandu uz saviem pleciem nesot Džeimsam. Kas zina, kā spēles ritējums pamainītos izšķirošajā spēlē ar Indiānas „Pacers”, ja tiesneši būtu pamanījuši kā Džeimss neatļauti piecas sekundes pirms pamatlaika beigām bloķēja Viktoru Oladipo (to vēlāk arī atzinas līgas tiesneši)…  Savukārt „Warriors” nācās piepūlēties vien ar Hjūstonas „Rockets”. Pie tam, viņiem bija divas „win or die” spēles (“Cavaliers” tādas bija četras), jo pēc piektās spēles komanda bija nonākusi iedzinējos 2-3 un septītais mačs notika pretinieku laukumā. Kas zina, par kādu finālu mēs šodien runātu, ja Hjūstonai pēdējās divās spēlēs varētu palīdzēt Kriss Pols. Tiesa, arī „Warriors” labākā rezervista Andrē Igudalas iztrūkums vērtējams kā nozīmīgs.

Ja salīdzina ar pērno gadu, kad abas komandas satikās finālā ar bilancēm 12-1 („Cavs”) un 12-0 „Warriors”, progress ir manāms – GSW, lai nokļūtu līdz finālam, bija nepieciešamas 17 spēles, kamēr „Cavs” 18 (uz sērijas ar Toronto „Raptors” 4-0 rēķina).

Sausā statistika, kas nemelo – Džeimss pret pārējiem

Jau pirms fināla abām komandām ir skaidri pretinieku ieroči. GSW gadījumā tas ir Džeimss, bet „Cavs” savi ieroči ar pretinieku jāpareizina ar četri.

Daži skaitļi:

Džeims vidēji spēlē gūst 34 punktus, kamēr Kevins Durents 29, Stefans Karijs 24,8, bet Klejs Tomsons 20,5, kas kopsummā „Warriors” līderu trio dod 74,3 punktus ik maču. Ja pieliekam klāt otrā plāna aktierus abās komandās Kevinu Lovu („Cavs”) un Dreimondu Grīnu (GSW), skatoties no Klīvlendas skatpunkta, aina īpaši neuzlabojas. Kopējam katlam tiek pievienoti attiecīgi 13,9 un 11,3. Pie tam, nav zināms vai Lovs vispār būs ierindā (smadzeņu satracinājums). Dž.R. Smitu vairs nevar pieskaitīt pie Džeimsa „aizmugures”, jo no viņa palikusi vien ēna – 8,5 punkti, bet pārējie komandas biedri gluži vienkārši “nevelk”. Ar Tristana Tomsona „atplaukšanu” būs ievērojami par maz.

Var jau minēt Džeimsa vidēji spēlē izcīnītās 9,2 atlēkošās bumbas un 8,8 rezultatīvas piespēles, bet Goldensteitai šos statistikas rādītājus aizpilda Grīns, kam 11,6 bumbas zem groziem un 8,1 piespēle.

Ja runājam ar humora devu – „Cavaliers”, lai kaut cik stāvētu līdzās Goldensteitas uzbrukumam, nepieciešams vēl viens Lebrons…

Runājot par uzbrukuma potenciālu, „Warriors” vidēji gūst 109,1 punktu, bet „Cavaliers” 101,2. Tālmetienu realizācijā gan līdzsvars – 10,8 no 30,8 Goldensteitai pret Klīvlendas 10,3 no 30,3.

Lebrona “blicei” it kā par labu runā, ka tā septiņu spēļu sēriju ar „Pacers” uzvarēja vidēji spēlē gūstot 94,9 punktus, kā arī „Raptors”, kas vidēji spēlē guva 107,3 punktus deviņos mačos, tika uzveikti ar 4-0, bet visa „play-off” laikā „Cavaliers” sargātajā grozā ik spēli tiek iemesti 99,9 punkti. Respektīvi – komandai ir laba aizsardzība.

To visu gan nomelno fakts, ka „kareivji” ik maču ielaiž teju tikpat (100,3), bet tā aizvadīja septiņus mačus ar līgas rezultatīvāko komandu regulārajā čempionātā.

Lai kā arī gribētos atrast kādu salmiņu, pie kā pieķerties, statistikas ailes, grozi kā gribi, runā par labu „Warriors”.

Vienīgā intriga – cik spēlēs uzvarēs „Warriors”?

Ja atsaucamies uz statistiku, kas, kā jau iepriekš noskaidrojām, nemelo, aina ir pavisam bēdīga. Pie intrigām varam pieskaitīt – cik mačos Džeimss pārsniegs 30 punktu robežu? Vai kādā no tiem viņš gūs 40 punktus? Un cik viņam jāiemet, lai komanda uzvarētu? Savukārt no „Warriors” pozīcijām raugoties – vai komanda pati neradīs sev nevajadzīgas problēmas, zaudējot vienā no pirmajiem diviem mājas mačiem un pēc tam vienu no diviem izbraukumā. Lūk, tad sērija var uzņemt pavisam citus apgriezienus. Jo „Cavaliers” viena uzvara savā laukumā nav nekas nereāls.

Tiesa, vismaz vārdos starp komandām valda sāncensība un neviens nav gatavs piekāpties. Par to liecina Durenta un Tomsona vārdu apmaiņa “Oracle Arena” gaiteņos.

Jāpiebilst, ka šī gan netika raksturota kā agresīva tikšanās.

Lai līdzjutējiem būtu smaidīgāks vaigs, var ataust atmiņā 2016. gada finālu, kad „Cavaliers” izcīnīja titulu, atspēlējoties no 1-3. Bet tajā komandas modelī bija Kairijs Ērvings, kurš realizēja uzvaru nesošo metienu. Klīvlendas fani var cerēt uz iepriekš piesaukto Goldensteitas nenoskaņošanos, ko jau kā problēmu pieminējuši arī paši spēlētāji. Un cilvēcisko faktoru, ka laukumā dodas dzīvi cilvēki nevis skaitļi no statistikas ailēm. Vai ar to būs gana, lai radītu intrigu šajā, visā pasaulē jau norakstītajā, finālā?

Kodolīga atbilde tiem, kas negatīvi izsakās par fināla dalībnieku nemainīgumu, bija Klejam Tomsonam: “Tā nav mūsu vaina, ka esam tik labi. Pārējiem ir jāpaliek labākiem!”

Lai uzvar labākais!

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām