NBA grandi “Cavaliers” un “Warriors” piedzīvo zaudējumus vienā dienā (+VIDEO)

24/01/2017 13:55

Ņujorka, 24.janv., LETA–DPA. Pēdējo sezonu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) grandi Klīvlendas “Cavaliers” un Goldensteitas “Warriors” pirmdien pamanījās vienas dienas laikā piedzīvot zaudējumus.

Pagājušās sezonas NBA čempioni “Cavaliers” ar 122:124 (26:35, 24:35, 36:24, 36:30) viesos piekāpās Ņūorleānas “Pelicans”, uzvarētājiem attiecīgi 36 un 33 punktus iemetot Terensam Džounsam un Džrū Holidejam.

Džounss šajā mačā atkārtoja karjeras rezultativitātes rekordu, kā arī savāca 11 atlēkušās bumbas.

Tikmēr “Cavaliers” rindās pie 49 punktiem tika Kairijs Ērvings, bet Lebrons Džeimss sakrāja “triple-double” – 26 punkti, 12 rezultatīvas piespēles un desmit bumbas zem groziem.

Pēc puslaika “Cavaliers” bija 20 punktu deficīts un arī ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē viņi vēl zaudēja ar 17 punktiem. Turpinājumā čempioni spēja iesaistīties cīņā par uzvaru, tomēr piedzīvoja neveiksmi.

“Cavaliers” komanda iepriekšējā mačā 115:118 pagarinājumā piekāpās latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētajai Sanantonio “Spurs” vienībai, bet kopumā tā cieta jau piekto neveiksmi pēdējās septiņās cīņās.

Savukārt pērnās sezonas vicečempione “Warriors” arī viesos ar 102:105 (30:28, 18:18, 25:31, 29:28) zaudēja Maiami “Heat”. Šeit uzvarētājiem 33 punktus iemeta Dions Veiterss, kurš turklāt pēdējā sekundē ar tālmetienu izrāva uzvaru.

Arī “Warriors” vēl ceturtajā ceturtdaļā bija iedzinējos ar divciparu deficītu, tomēr pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu, bet atkal galotnē sekmīgāki bija potenciālie mača pastarīši.

Tāpat “Heat” sastāvā 19 punktus iemeta slovēnis Gorans Dragičs, bet Hasans Vaitsaids izcēlās ar desmit punktiem un 15 bumbām zem groziem.

Tikmēr “Warriors” sastāvā 27 punktus guva Kevins Durants, bet Stefans Karijs gandrīz savāca “triple-double” – 21 punkts, desmit bumbas un astoņas piespēles.

Zīmīgi, ka pirmdien zaudēja arī vēl viena augšgala komanda Hjūstonas “Rockets”, kas ar 114:127 (33:33, 31:35, 27:25, 23:34) viesos atzina Milvoki “Bucks” pārākumu. Šeit attiecīgi 31 un 28 punktus sameta Džanis Antetokoumpo un Džabari Pārkers.

LETA jau vēstīja, ka daudz sekmīgāk pirmdien nospēlēja latviešu basketbolistu pārstāvētās komandas.

Sanantonio “Spurs” un 11 punktus guvušais Dāvis Bertāns viesos pārliecinoši ar 112:86 (27:26, 25:16, 39:27, 21:17) sagrāva līgas pastarīti Bruklinas “Nets”, bet Ņujorkas “Knicks”, kuras sastāvā ar astoņiem punktiem atzīmējās Kristaps Porziņģis, pretinieku laukumā smagā spēlē ar 109:103 (22:34, 40:24, 24:17, 23:28) uzvarēja Indiānas “Pacers” komandu.

“Spurs”, spēlējot pat bez četriem līderiem, izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas. Tikmēr “Knicks” beidzot spēja uzvarēt saspringtā galotnē, tomēr Porziņģis maču atstāja priekšlaicīgi piezīmju normas dēļ.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 38 panākumiem 45 spēlēs joprojām ir “Warriors” komanda, kurai ar 35 uzvarām 44 cīņās seko “Spurs”, bet pie 34 uzvarām 48 dueļos tikusi “Rockets” vienība.

Tikmēr Austrumos līdere ar 30 uzvarām 43 spēlēs ir “Cavaliers” komanda, bet “Knicks” basketbolisti ar 20 uzvarām 46 mačos ieņem 11.pozīciju.